• |
ide | kryesore

Valë arrestimesh në AKBN, 5 zyrtarë në pranga

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtare të Agjencisë Kombëtare të Burimeve Natyrore. Sipas Neës 24, deri më tani janë arrestuar 5 zyrtarë, një prej të cilëve në arrest shtëpie.


Ndërkohë dy të tjerë ende nuk janë kapur. Të arrestuarit dhe ata në kërkim akuzohen për “mashtrim me pasoja të rënda” dhe “shpërdorim detyre”. Ende nuk ka detaje zyrtare për urdhër-arrestet.


Në përditësim…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu