• |
ide | kryesore

Dhe listat u hapën… (të gjitha gënjeshtrat e dy mandateve të Ramës) 

-Instant, 2, Arkiva, Ide

Pas ndryshimeve të fundit për Kodin Zgjedhor, socialistët po dalin dritare më dritare për të thënë seriozisht dhe me bindje se e realizuan vullnetin mbarë popullor për hapjen 100% të listave. Në këtë pikë është e kotë t’i hysh debatit, sa absurd po aq edhe qesharak, se si mund të mbeten jashtë parlamentit kandidatë që janë përzgjedhur me mbi 10 mijë vota nga njerëzit, ndërkohë që do të bëhen deputetë të perferuarit e kryetarëve qoftë edhe me zero vota personale.


Për të kuptuar realisht se çfarë ka ndodhur, është më i dobishëm një rivizitim i shkurtër i atyre që kemi dëgjuar këto tetë vite.


Pretendimi se listat janë hapur është po aq i vërtetë sa ai se Saimir Tahiri ishte ministri më i suksesshëm në luftën kundër kanabisit.

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se avionët që importonin drogë fluturonin mbi Shqipëri për të spërkatur mushkonjat.

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se janë krijuar 300 mijë vende të reja pune.

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai do të ulej borxhi publik i krijuar nga qeverisja e PD-së, që po u vidhte fëmijëve të ardhmen.

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se rilindja do t’i ndërpriste koncesionet e Berishës, si ai i kontrollit të automjeteve dhe markimit të karburanteve.

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se operancioni “Fundi i marrëzisë” do t’i mbyllte kazinotë dhe lojrat e fatit. 

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se kush voton një ligj për futjen e plehrave është një shërbëtor i mafias.

Rama kundër Ramës/ Pse e ktheu kryeministri importin e plehrave në Shqipëri

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se do të kishte moratorium dhe zero ndërtime në Tiranë.

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa përbetimi që Rama nuk e dinte se Roshi, Ndoka, Prenga, Frroku, Kajmaku e Pjetri ishin me precedentë penalë.

Andi Bushati: Edi, Elvisi dhe fabula e piktorit që fsheh kriminelin

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se përdhunuesi i vërtetë i Xhiselës ishte Sali Berisha që i nxorri emrin në publik.

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se me tërmetin e parë të fortë, godina e ndjerë e Teatrit Kombëtar do të shembej.

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa pohimi se një laborator ndërkombëtar i kishte thënë Ramës se përgjimi i vëllait të Fatmir Xhafajt ishte fallco.

Përgjimi i Babales/ Si po çmontohen alibitë e çiftit Rama – Xhafaj

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se tashmë kemi një datë për fillimin e negociatave.

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se paratë e tenderit të Unazës së re nuk do të përfundonin në parajsa fiskale.

Video/ Gënjeshtrat e çiftit Rama – Veliaj për Unazën e re

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ajo videoja me policinë spanjole që rrihte qytetarët që thyenin karantinën.

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se në qershorin e shkuar do të kishim një plan kombëtar për zbutjen e efekteve të pandemisë.

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se do të kishte një paketë të tretë ndihme për ata që mbetën pa punë nga kriza e Covid 19.

Gënjeshtra me video/ Rama jo vetëm s’jep paketë të tretë ndihme, por e mohon edhe që e ka premtuar

Pretendimi se listat janë hapur, është po aq i vërtetë sa ai se aeroportet e Vlorës dhe Kukësit tashmë do të qenë në punë.

E pra pas gjithë këtyre, mund të jeni të qetë se do të votoni me lista të hapura dhe se vota juaj do të numërohet në 25 prill. 

©Lapsi.al

18 Comments

  1. KUSH E PA EMISIONI DJE TEK REAL STORY . AI PROFESORI ME I KORRUPTUAR I PS DHA NJE SHEMBULL . SIPAS LLOGJIKES SE ATIJ KARI I BINTE QE LISTAT JANE TE HAPURA . KA NDONJE JURIST QE TE NA E SHPIEGOJE SE SI FUNKSIONON KJO PUNE ? SE KETA JANE TE PABESUESHEM , KETA GENJEJNE DHE NUK SKUQEN .

 1. Ja sa te karikohet ai roboti i Fuges qe shkruan per familjen Berisha….

  Mortjet e Rames ne keto momente e kane gojen mbyllur se ka ardhe Varheyli dhe po ia fut ca shpulla kokes

 2. EDHE YMER GELBAZA KELLIRA GENJEU KUR THA DOSJEN E EDI RAMES MA DHA DOKTORI,PER TU JUSTIFIKUAR SE GREGU NIK ESHTE I KRISTAQ RAMES thotë:

  HAHH HAHAH BRAVO ZOTI ANDI ,VETWN NJE GJE KE HARRUAR SE DULLA KOTI NUK ESHTE ZAGAR I TREDHUR NGA ISA MORINA DHE HASHIM THACI E BATON HAXHIU

 3. OR MENDONI KUSH SE KA FEMER TE FUTET NE SHTRAT ME YMER GELBAZEN KELLIRA ME AT SURRAT TE SHEMTUAR -E KAM TAKUAR NJEHER RASTESISHT NE PLAZH ,O ZOT SI ISHTE SI MAJMUN ME LESH TRUPIT

 4. ALBIN KURT KRYEMINISTER,DITMIR BUSHATI PRESIDENT DHE VJOSA OSMANI KRYETARE E PARLAMENTIT TE KOSOVES thotë:

  EDI RAMA GJENJEU GJITHE ASHTU KUR THA SE HASHIM THACI DHE EDI RAMA ISHIN KUNDER SHKEMBIMIT TE TERRITOREVE ME SERBINE

 5. Nuk ke thene as10 % te atyre qe ky palaço ka premtuar dhe se çka bere ne te vertete . Me vjen keq Bushat , por shkrimi eshte shume i vaket , keto jane konstatime qe te gjithe ne i dime shume mire . Nese une do te filloja ti numeroja e te beje te njejtat krahasime do te shtoja minimalisht edhe nja 30 raste te tjera krahasimore .
  Zgjidhja z, Bushati , zgjidhja kush eshte ? Shume nuk e kuptojne ose nuk duan ta kuptojne por demet e ketij jane shume afatgjata , biles disa jame te parikuperueshme . Zhgenjehu nje here , zhgenjehu dy , pastaj tre e keshtu me radhe dhe ne fund kjo behet rruge dhe te behet pjese e jetes . Kush u denua nga te gjithe keta palaçot e politikes per demet qe i bene ketij vendi dhe qe ne po i kalojme çdo dite ne kurrizin tone , biles edhe femijet tane do ti kene ne kurriz ? Kujt ti besoj dhe pse ti besoj ? Ku eshte shteti , ku eshte drejtezia , ku eshte njerzlliku ? Me jep nje motiv , me jep nje alternativ z,Bushatui , u dogjem nga qulli u dogjem edhe nga kosi ,m u dogjem nga zjarri por u dogjem edhe nga akulli dhe persri shohim po te njtat fyryra edhe pas 30 vitesh . Zgjidhja z, Bushati , nga ju presim zgjidhje jo konstatime , zgjidhja kush eshte ? E di si u be kjo pune o z,Bushati ? Te kisha pak buk do kisha bo pershesh me qumesht , por çe do se nuk kam qumesht se tasin do ja merrja komshiut .
  Jo me anti pushtet por antistabilishment . O te behen gjerat ashtu siç duhet ose hiç , ja vdekje ja liri , o sot o kurre . Por ama , kusht te rroje ta shoh zonje , kush te rroje te ndjehet mbret ne shtepine e tij . Gjithmone respekte per ju .

 6. Rama dihet qe eshte genjeshtar i paskrupullt dhe nuk e ka problem te dali me bananen lakuriq para kuvendit.
  Ramen e votoi Tirana me gjithe se doli lakuriq ne plazh ,biles u kenaqen shume se nuk kishin pare ndonjehere.
  Por Saliu genjen,mashtron ,vjedh dhe te vret,biles i ka ardhur koha per teveqel,por prape do te haje nga shteti.
  Nuk shoh ndonje ndryshim(pervec vrasjeve te Saliut),biles Meta eshte bere per turp nje karagjoz qe me cdo kusht qe mos hyje ne burg.

 7. ZOTI ANDI KUR JE ULUR NE NJE TRYEZE ME CARLO BOLEN BOLINO DHE MJERON E MJER GELBAZEN ,MOS JU RRI SHUME AFER SE SA KOHE E MBAJN LLAPEN E TYRE NE BYTH TE EDI RAMES,BILES MERO BAZE NE BYTH TR SALI BERISHES E FILLOJ LEPERIRJEN TASH E 20 VJET SE MOS PO TE RREZOJN NGA QKA JU DEL NGA GOJA ERE BYTHE

 8. ZOTI ANDI DO TE ISHTE MIRE TE ISHIT NE NJE TRYEZE DEBATI ME DULLA KOTIN,DHE BESOJ SE DULLA KOTI NUK DO ISHTE NE GJENDJE AS TE GJEJ RRUGEN PER NE SHTEPI, SHPRESOJ OSE JUVE ZOTI BUSHATI PSE ARMAND SHKULLAKU TE JENE NE NGE DEBAT ME DULLA KOTIN-DUHET TJA BESH AT QKA I BERE EDI RAMES ELISA SPIROPLIT MENTOR NAZARKON CARLO BOLEN ,FRED PEZES,BATON HAXHIUT

 9. I vetmi kontestim qe Basha kishte, ishte Ilir Rusmaili.

  Ne nje akt te turpshem, Basha votoi ministrin e Edi Rames dhe rrezoi zevendes kryeministrin e Partise Demokratike.

  Ilir Rusmaili eshte njohesi me i mire i zgjedhjeve, eshte profesor i se drejtes kushtetuese.

  Ai i eshte bashkengjitur Partise Demokratike qe prej 3 dekadash.

  Nje nder mendjet me brilante te kesaj Partie .

 10. YMER MOS SHKRUAJ KETU ,OR ZAGAR I FRUSTRUAR SEXUAL,FUTU NE FACEBOOK SHIKOJE CA FOTO DHE MAS***O ME KOL BALLEN -SKYPE thotë:

  OR ANDI JU LUTEM PSE E LEJONI TE SHKRUAJ KETU YMER GELBAZA KELLIRA DHE CARLO BOLJA DHE ELISA SPIROPALI DHE BATON HAXHIUT,

 11. ZOTI ANDI JU LUTEM PESHTYJE NE SURRAT MERO BAZEN ,SE PO I SULMON 3 PERSONAT SHUME SHUME POPULLOR EDHE NE KOSOVE EDHE NE SHQIPËRI,FATOS LUBONJEN DHE ALBIN KURTIN,EDHE DITMIR BUSHATIN

 12. …brenda nje viti, do ti rikthejme rendin dhe sigurine (Rama premtim elektoral ne 2013)…..dhe pastaj vu tritoli nen makina, atentate, fusha me kanabis, vrasje me porosi etj etj….Do te vendosim takse per qente e luksit qe dhjesin trotuareve/ nuk do te marrim asnje vendim pa u konsultuar me publikun, banoret e lagjeve, grupet e interesit/ (Lali bytha ).

 13. KUSH E PA EMISIONI DJE TEK REAL STORY ?AI PROFESORI ME I KORRUPTUAR I PS DHA NJE SHEMBULL . SIPAS LLOGJIKES SE ATIJ KARI I BINTE QE LISTAT JANE TE HAPURA . KA NDONJE JURIST QE TE NA E SHPIEGOJE SE SI FUNKSIONON KJO PUNE ? SE KETA JANE TE PABESUESHEM , KETA GENJEJNE DHE NUK SKUQEN .

 14. Në raportin e Institutit të Ndërtimit konstatohet se pallati nuk ka pësuar asnjë dëmtim nga tërmeti, përjashtuar disa dëmtime elementare të bojës.

  E gjithë struktura e pallatit i është nënshtruar ekspertizës nga grupi i Institutit të Ndërtimit me inxhinier Agron Hysenlliu, Lindita Gjergji, Afrim Çenga, Gerti Çela Besjana Memoçi dhe Joana Kaçorri, por edhe disa specialistë të drejtorisë së Emergjencave Civile. Dokumenti më poshtë tregon se pallati ku Basha jeton në katin e fundit nuk është prekur nga tërmeti.

  Aktualisht Lulzim Basha jeton në një vilë 2-katëshe në kompleksin luksoz “Long Hill” në Lundër, ku vilat dykatëshe kanë parkim, oborr dhe pishina. Kujtojmë se zona ku po jeton tani Basha, është cilësuar vetë nga kreu i PD-së si zona e oligarkëve të kryeministrit Rama.

 15. OR ANDI MENDONI JU SE KA FEMER QE JA JEP YMER GELBAZA KELLIRES ME AT SURRAT TE SHEMTUAR,PLUS TASH E 25 VJET DUKE JUA LEPIR PRAPANICEN NJE HERE SALI BERISHES NJE HERE EDI RAMES-UNE JAM O SIGURT SE JO thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA MOS SHKRUAJ KETU OR ZAGAR I TREDHUR NGA KOQET NGA EDI RAMA DHE ORGANIZATA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu