• |
ide | kryesore

Ditari prej 25 vitesh i Alan Rickman do të publikohet si libër

-Instant, Paparazzi, Slider

Ditari i aktorit të ndjerë Alan Rickman – i njohur për rolin e Severus Snape në filmat e “Harry Potter” – do të botohet si libër në vjeshtën e vitit 2022.


Siç raportohet nga The Guardian, shkrimet e Rickman mbuluan gjithçka, nga mendimet e tij për të vepruar e deri te njohuritë për miqësitë dhe politikën. Shikuesi i zjarrtë i teatrit gjithashtu rishikoi shfaqjet që ndoqi dhe ndau histori në prapaskenë nga seti i “Harry Potter”, në të cilin ai ishte pjesë e një dekade, midis 2001 dhe 2011.


27 vëllimet e ditarit të shkruar me dorë, që përfshijnë më shumë se 25 vjet të jetës dhe karrierës së Rickman, do të redaktohen në një libër të vetëm.

Aktori britanik filloi të shkruajë në fillim të viteve ’90 me synimin për t’i botuar ato. Kur Rickman filloi këtë projekt personal, karriera e tij kishte marrë hov me role që përfshinin Valmont në “Les Liaisons Dangereuses” në Royal Shakespeare Company dhe në ekran si Hans Gruber në 1988,”Die Hard”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu