• |
ide | kryesore

Pas kullës më të lartë në Dubai, Burj Khalifa edhe ura e Stambollit vishet kuq e zi

-Instant, Lajme, Të fundit

Me rastin e 28 Nëntorit, ura e Bosforit është mbuluar mbrëmjen e sotme me drita kuq e zi, në shenjë respekti për ditën më të veçantë për kombin shqiptar. Njësoj si gjesti i veçantë i vendosjes së flamurit kuq e zi në kullën më e lartë të Dubait, edhe Turqia i është bashkuar urimit për kombin tonë.


VIDEO/ Urimi i veçantë për 28 Nëntorin, ndërtesa më e lartë në botë vishet kuqezi


Më herët, kulla Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar.

8 Comments

 1. Tashmë kanë kaluar 8 vite por të gjithë e mbajnë mend skandalin që ndodhi për 100- vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Një nga festimet më të shëmtuara u organizua nga qeveria Berisha me një tortë gjigante, më e madhja e prodhuar ndonjëherë në vend, me një sipërfaqe prej 550 metra katrore dhe me peshë 18 mijë kilogramë. Në ceremoninë e prerjes së tortës, asokohe Kryeministri Berisha bëri vetëm një urim të thjeshtë për shqiptarët dhe më pas i la vendin katrahurës duke ofruar pamje mjaft skandaloze. Torta dhe therja e deshëve nga Sali Berishë si kryeministër dhe Lulzim Basha si kryebashkiak, ishin mënyra më e ulët për të çnderuar festën më të rëndësishme kombëtare dhe për tu tallur me popullin.

  Skenat e turpshme, u transmetuan nga 1200 agjenci lajmesh e rrjetesh sociale në mbarë botën, ndërkohë që krerët e shtetit shqiptar, të mbledhur në darkën zyrtare, shikonin pamjet dhe zbardhnin dhëmbët, duke e konsideruar gallatë.

  1. Se tani qe s’po hame torte, e ndritem! Mut ishim atehere, me mut jemi sot!

   Ketu tek fasadat besoj se ka dore i Madherishmi.

 2. boooo prape ky rrotkari ketu i njejti koment pa lidhje ne cdo shkrim.

  Lale ta paskan heq trunin me shiringe, qeke bo rrobot.

  A te fuck-te Erion Brace ne vrim te veshit ty a:)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu