• |
ide | kryesore

Këngët, artistët dhe albumet më të suksesshëm në Spotify

-Instant, Paparazzi, Slider

Viti 2020 duket se ishte një vit i suksesshëm për Bad Bunny, Dua Lipa, Drake dhe The Weeknd, të cilët janë ndër artistët më të suksesshëm në Spotify. Platforma ka publikuar listën me artistët, këngët dhe albumet më të dëgjuara të vitit.


Artistët më të dëgjuar të vitit


1. Bad Bunny
2. Drake
3. J Balvin
4. Juice WRLD
5. The Weeknd

Këngët më të dëgjuara të vitit

1. Blinding Lights – The Weeknd
2. Dance Monkey – Tones And I
3. The Box – Roddy Ricch
4. Roses (Remix) – SAINt JHN
5. Don’t Start Now – Dua Lipa

Albumet më të dëgjuar të vitit

1. YHLQMDLG – Bad Bunny
2. After Hours – The Weeknd
3. Hollywood’s Bleeding – Post Malone
4. Fine Line – Harry Styles
5. Future Nostalgia – Dua Lipa

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu