• |
ide | kryesore

Najada Çomo, e para që merr vaksinën kundër COVID-19

-Instant, Lajme, Të fundit

Shefja e Spitalit Infektiv, i kthyer tashmë në Covid-1, Najada Çomo është personi i parë që është vaksinuar ndaj Covid-19.


Ashtu siç pritej, ka nisur vaksinimi ndaj Covid -19 në Shqipëri. Të parët që do marrin prodhimin e Pfizer/BioNTech janë mjekët, më pas të moshuarit.


Kryeministri Edi Rama tha pak më parë, se janë 975 doza vaksinat e para që kanë mbërritur në vendin tonë, nga një vend i BE-së.

Vaksina në Shqipëri është falas dhe jo e detyrueshme, teksa momentalisht qendra e parë e vaksinimit është hapur në stadiumin “Air Albania’’.

3 Comments

  1. po kaq kar je o Nasi, po te ishe i zgjut do e dije se si mban austriaku frigoriferet po kompania prodhuese e vaksinave. Kujdes Nasi mos te fusin cipin ne bythe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu