• |
ide | kryesore

“Levitating” e Dua Lipa-s, në vendin e shtatë në “Billboard Hot 100”

-Instant, Paparazzi, Slider

Dua Lipa është një nga emrat më të suksesshëm në tregun ndërkombëtar.


Përkundër situatës së krijuar me COVID-19, ajo nuk është ndalur së punuari dhe pikërisht në mes të pandemisë solli albumin e re “Future Nostalgia”. Ky i fundit arriti të shndërrohet në një nga albumet më të dëgjuara të vitit, këngët e të cilit numërojnë miliona klikime në platformat e njohura muzikore. Së fundmi, Dua përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se kënga “Levitating” në bashkëpunim me DaBaby renditet e shtata në “Billboard Hot 100”.


“Levitating” me DaBaby për vetëm tre muaj ka grumbulluar mbi 84 milionë klikime në YouTube.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu