• |
ide | kryesore

Përgjimet e Ndrangheta-s/ Arben Kraja hesht, në emër të SPAK flet Taulant Balla

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Prej disa ditësh, opozita ka kërkuar një reagim nga Prokuroria e Posaçme kundër korrupsionit për përgjimet e mafiozëve të Ndrangheta-s që kishin vendosur kontakte në Tiranë për të investuar në kulla, konçensione dhe tendera publikë. Por nga SPAK nuk ka asnjë reagim. Kreu i këtij institucioni Arben Kraja ka heshtur, ndërsa në emër të tij ka folur sot Taulant Balla, nga selia e PS-së. Balla garantoi se SPAK do të bëjë verifikimet e veta dhe do t’i shkojë deri në fund hetimeve.

“Sa për përgjimet mund t’ju them që europdeputeti që përfshihet ose përmendte është mik i vjet i Lulzmit, shkoni pyeteni, atë, se e ka pritur në zyrë ai e ka takuar dhe në Romë. Ata që janë përmendur me emra i keni në Presidencë. për të tjerat duroni dhe dëgjoni. SPAK do bëjë verifikimet e veta dhe do t’i shkojë deri në fund. Kjo është një çështje ne hetim”, tha Balla.

 


23 Comments

 1. O cun, leri pergjimet e mos u merr me to se nuk dihet se si shkojne e cfare del ne to. Shiko te fitosh ndonje telebingo qe te shkosh e te shohesh ndonje ndeshje ne Bernabeu apo ne Camp Nou…

 2. Cuni me i bukur dhe me llafollog i parlamentit, flet ne emer te drejtesise. Kjo pra eshte drejtesia e Rames…

 3. Nuk me bene me pershtypje keto histori se tashme kaluan 30 vjet me histori te tilla . Ajo qe me bene pershtypje me shume eshte se keta nuk kane frike fare por fare ama , Kush jua jep kete force ketyre lpushtave? Ky vend nuk behet as per 1000 vjet .

 4. SPAKU turpi I ri I ketij vendi.

  U ngrit per te kapur korrupsionin e nivelit te larte meret me gjoba 1.000 lekeshe.

  Filloni nga tenderat ne Minitrine e Shendetesise qe I fiton vetem nje firme kur gruaja e pronarit eshte edhe drejtoreshe ne po kete ministri. Arben Kraja 80 tendera nje person, pastaj keput brockulla per prokuroret italiane qe punen e bejne perfekt.

  Pastaj ky katundari provincial nga Librazhdi e ka per zakon te thote idiotizma.

  Nano tallte bythen me kete.

 5. KY RRINE DHE SERBES DHE AS E RRUAN PER ASGJE DHE NUK KA FRIK NGA ASNJE .
  KUSH MENDON SE KY VEND BEHET PA REVOLUCION ESHTE NJE GOMAR ME BRIRE

 6. Talluni Talluni po ky eshte nje nga figurat me te rendesishme te partise socialiste. Doni ju apo jo ky ben ligjin ne parlament por edhe jashte tij.
  I trashe nga trute, i shemtuar fizikisht ne kompleks, gjen kohen dhe menyren te beje ironi e te talle bythen. Ato qe thote nuk i beson as vete por eshte i bindur qe ka shume njerez qe i marrin per te verteta. Eshte i qete, nuk ka asnje shenje turbullimi apo frike se e din qe nuk ka kush ti kerkoje llogari.

 7. Ne nje vend normal, ky katundari i Librazhdit se bashku me liderin global dhe shitesin e fiqve, do kishin qene prej kohesh ne burg (me celesin ne pus). Minimumi nuk do te lejoheshin t’u afroheshin institucioneve dhe pasurise publike. Tek ne, turma e dalldisur nga perrallat e ripjelljes, i vuri ne krye te vendit. Metafora e ujkut te cilit i varen melcite ne qafe, nuk ka qene kurre me e goditur.

 8. Ti i ores 13.04 dhe shume njerez te zakonshem si ti qe .kane menduar ndershmerisht se SPAK u ngrit per te luftuar korrupsionin. SPAK qe ne fillim ashtu si krejt reforma ne drejtesi nuk u nis dhe nuk u ideua per te
  luftuar korrupsionin por perkundrazi per te mbrojtur korrupsionin e niveleve te larta, per te qene mburoje
  e atyre qe vjedhin zgjedhjet, qe vjedjhin me PPP,me koncesione e tendera, qe abuzojne me pushtetin
  qe neperkembin drejtesine dhe shkelin te drejtat e qytetareve. Ky eshte misioni i vertete i SPAK dhe i
  reformes ne drejtesi.

 9. KY QEN SI GANI LANGOI GECI I DI KRETA BABGJYSHAT JU KAN TREGUE KTYNE HISTORIN PO JE HAJN E AJ VRASES I RUZHDIS

 10. More mirë ky katundari i Librazhdit nuk e kupton se sa i neveritshëm është e sa të neveritëshme e bën partnë e tij, po si është e mundur që dymetroshi në çdo dalje në publik thotë se unë jam shqiptari më i zgjuar, dhe nuk e dëbon këtë “sekretarin e përgjithshëm” të PS , që do të turpëronte edhe ndonjë fshat të Librazhdit po ta kishte si kryeplak ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *