• |
ide | kryesore

Spiropali ironizon opozitën: Ata që sulmuan institucionet flasin për perspektivë europiane

-Instant, Lajme, Të fundit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali nga foltorja e Kuvendit ironizoi opozitën duke thënë se atëherë kur duhej të merrej vendimi i BE për Shqipërinë, opozita braktisi institucionet duke i sulmuar ato.


Sipas saj, të gjitha arritjet drejt integrimit janë meritë e qeverisë. Më tej ajo u  shpreh se i takon BE që të caktojë datën për konferencën ndërqeveritare pasi Shqiperia i ka përmbushur të gjitha kushtet.


“Janë po të njëjtët njerëz që pa turp dhe u skuqur flasin për perspektivën evropiane, kur ishin ata që sulmuan fizikisht institucionet, por edhe me forcën e vendimit të kryetarit të tyre dhe ish-kryetarit për të ruajtur sigurinë familjare larg nga drejtësia e re.

Ju them me përgjegjësi që nëse ka një mazhorancë që ka bërë të pamundur për integrimin është kjo mazhorancë.

Reforma në drejtësi dhe ajo zgjedhore konsiderohen si detyra të kryera janë falë kësaj mazhorancë, pavarësisht sabotimit të zgjedhjeve.

Ne përmbushëm të gjitha detyrat. Miratimi i reformës zgjedhore, Gjykata Kushtetuese dhe e lartë plotësisht funksionale, ngritja e SPAK dhe BKH dhe lufta kundër korrupsionit dhe trafikut, këshilli i 25 marsit përcaktoi këto përparësi.

Presidenca gjermane tha në fund të vitit që Shqipëria i ka bërë detyrat dhe tani i takon BE që të mbajë fjalën dhe në këtë 6 mujor të përcaktojë kornizën negociuese dhe datën për konferencën ndërqeveritare.

Shqipëria dhe ne si komb nuk kemi qenë kurrë më parë më pranë këtij procesi dhe më pranë Evoprës”, tha ndër të tjera Spiropali.

19 Comments

 1. Spiro Pal Vata ne kete rast, se shume sesa Opoziten, JU IRONIZON KEQ FARE JU MEDIAN QE PUBLIKONI JASHTEQITJE GOJE NGA KJO BAXHELLE PER CMIM OSKAR!

 2. Elise ?!Me gjerat qe ke bere ti e ben,duke hequr nga puna,duke intimiduar votuesit,me ato qe ke vjedhur ne dogane dhe burri yt si drejtor,ne fakt gruaja jote,gjynah i shkreti,zor se do te behen filma,siç thua ti ?!
  Do te shkosh te 325-a !Eshte burgu i grave qe behen burra,ne fakt ky fenomen te ty ka ndodhur pa shkuar atje,se ben fiks si burre dhe kur e mendon nje leckamane e rruges “Pandi Dardha”,Laprake e cila shumicen e kohes edhe per fatin e saj rrinte te kazanet e mbeturinave qe i kishte afer shtepise,pune 10 metra !

 3. Ja mrrim dites te themi se dhe ministrat e Enver Hoxhes qe ishin karrociera, teneqexhi e mjelse lopesh ishin me te zgjuara e me me dinjitet se keto mamuthet e mamuthet e korrupsionit rilinds.

  Ju i keni hapur negociatat nja 3 here o Spirokarleshe, harruat hapjen e shapmanjave e dekorimet e ambasadoreve? O ju qifsh robt, te ishte oee ju akoma do ishim duke ble vizat ne treg te zi apo duke ik me gomone ne Itali. Yt zarbe muti.

  1. Elisa, u ofendove ti? Na fal. Ne fakt keta qe na vjedhin e degjenerojne nje popull te tere jane qelibar, dhe ne qe “krimi” me i madh qe bejme eshte se i shajme ( e meritojne), qekemi llum?! Me fal po, nuk i falenderojme dot apo nuk i duartrokasim sic ke deshire ti zotrote.
   O Elisa, ” ta fala mami”:)

  2. Ndrishe nga TemA e Galigatit, ku masturbohet ne tufe me foton e Udheheqesit.
   Se fundmi edhe me te shokut Baton!

 4. O Elisa eshte gjynah me te shkerdhyer ne ate vrimen e zotit sepse i ke Side por ty duhet me ti fut gishtat ne hunde me ta hap gojen dhe me ta derdh spermen ne goje por prap larg gojes se prap te ngjet siden oo Side je kembe e koke.

 5. Kësaj vajze rritur te Gjon Kastrioti e më pas te Pandi Dardha në Laprakë duhet ti kujtojmë ça bëri Skënderbeu i saj për tre ligje në parlament e që bëri pazar për kreun e qarkut Fier.Ai sëbashku me Rilindjen tuaj as që ju pret barku për Europën por doni dunbabën Erdogan.Dhe fajësoni prapë opozitën për zullumet tuaja të qëllimshme.

 6. Lexoj edhe shikon sa larte jane nga ana kulturore, jane shume popullor, fjalorin qe perdorin ne shpi me nene edhe moter, vlla edhe baba , ate perdorin edhe ketu

  1. O shoku Agron, po te flas sic flet i shumkulturuari Ramazan Rama: ” C’na can karin o rrotkari”.
   Me fal po se kam thene une, e thote Rama shprehjen me siperqe si duket e perdor ne shtepi, me nene, me moter, me vella, me babe dhe si duket dhe me shoqni dhe elektorat:)

   1. mire BOB besoj se tani qe shkruan ke motren edhe nenen, edhe te lexojne, sme plasi as mua kari, se une nuk votoj edhe skam votuar asnjehere

 7. Tralala zura nje idiote si pune e kesaja,,,,,Spiriluqkes. Kaqe idiote te jete, por na ben rezyme qe a thua demokracine e solli babi e shpura e ketyre, e opozita na paska qene kunder. Idiotizmi nuk ka kufi, por me te pa kuptueshem behemi ne, apo ata qe na e intervistojne, apo na e therresin ne ekrane per te na dhene mendime anormale, te pa kuptimta si keto qe na degjon veshi nga spirilucka. Pyeteni pse e la doganen, e ca lepirje te saja, e mbasi ti sqaroi ato te shpelahet nje here nga qelbesira e gjerzit rilindas, te mos kete ere, a ti besojme.Me enderra e xhuxhes spiriquke nuk shkohet me nder as ne,,,,,,e..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu