• |
ide | kryesore

Akuzat e Yuri Kim me reagime të ndryshme/ Tom Doshi e ka përgjigjen, Ramës i mbyllet goja

Arkiva, Lajme, Të fundit

Tom Doshi ka një version të ndryshëm nga miku i tij Edi Rama, lidhur me akuzat e ambasadores amerikane për mospërfshirjen e deputetit shkodran në zgjedhje, pasi votuesit shqiptarë meritojnë më shumë. Ndërsa Doshi ka folur troç athere kur u shpall non grata  nga Shba, kryeministri ka mbylluar gojën në konferencën e sotme për shtyp.


Rama është pyetur drejtpërdrejt për këtë, dhe për faktin se ai është në aleancë me PSD, partinë që drejtohet nga Doshi.


Lexo më tej:

Yuri Kim kundër Tom Doshit, një mandat më pak për Ramën?

Por kryeministri është shmangur, nuk është përgjigjur. Dhe për më tepër, ka theksuar se nuk do të përgjigjet më sa herë të pyetet për ambasadoren amerikane, pasi ka vënë re se mediat spekullojnë dhe krijojnë një ngjarje që nuk ekziston, sipas tij.

Por ndryshe nga miku i tij kryeministër, Doshi ishte treguar më i guximshëm kur u pyet nga gazetaret pasi sekretari i shtetit e futi familjarish në listën e zezë të atyre qe nuk udhetojne dot ne Amerike.

“Fëmijët e mi janë nënshtetas australianë s’kanë nevojë as për vizë amerikane, as kanë qenë asnjëherë në Amerikë, as gruaja ime as fëmijët e mi. E gjithë kjo punë është a e merr vizën apo se merr.

E dyta kam aplikuar në ambasadë në kohën që kam qenë në hetim, nuk më është thënë që të refuzohet. Merr një letër nga prokuroria më kanë thënë, dihej që isha në hetim. Nuk më është refuzuar me shkrim, apo me vulë.

Unë jam opozitar, s’kam firmosur ndonjëherë në shtet, 13 vjet që kam deputet s’kam qenë ndonjëherë në pushtet. Me bo korrupsion duhesh me qenë ministër e kryeministër, s’jam marrë asnjëherë me tendera, jam taksapaguesi më i madh në Shqipëri me kompanitë që kam.

Kjo është puna e atyre që janë marrë me këtë çështje, unë shpirtërisht jam i pastër, kam pasur një shtet kundër, jam arrestuar në mënyrë të paligjshme, as e kam ndërmend të merrem me këtë punë, por pasi të më bëhet zyrtare kam të drejtën time të kërkoj “pse”. – u tha ai gazetarëve.

©Lapsi.al

23 Comments

  1. Kodoshi dhe kryehajduti dy metrosh jane gocat me te mira qe ka ky vend . A e dine qe jane akoma te virgjera?? hahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 1. Po pasurine si e ke vene ose ish Profarmen si e bleve? Argumenti jot se femijet e tu kane pashaporte australiane dhe skane nevoje per vize eshte shume foshnjarak, pasi Amerika nuk pyet cfare pashaporte mban kur paraqitesh ne kufi, nese te del emri ne sistem si non grata nuk hyn dot.

 2. Do you need more clients?

  We have amazing databases starting at $9.99 until the end of the Month!

  Visit us at StarDataGroup.com

 3. Hello,

  BestLocalData.com has a special package you get any group of databases for $49 or $249 for all 16 databases and unlimited emails for a year(Domain, IP, Dashboard included).

  You can purchase it on BestLocalData.com and see samples if you are interested.

 4. Hey,

  It was nice speaking to you the other day, this is the service I was telling you about that helped us boost our ROI almost 2000%

  Its a company called Lifemail.studio sorry it took so long to get back to you. They allow you to send any email doesn’t matter what.

  We dealt with a guy named Michael, he was friendly and got us setup really quickly.

  Regards,
  Claire

 5. Hello,

  Send unlimited emails to unlimited lists with one click and no monthly fees!

  $99 once off!

  LifeMailNow.com

 6. Do you need clients?

  We compiled some of the world’s top databases for you at ridiculous low prices. $49 for any of our databases or $99 for all 16 databases!

  Visit BestLocalData.com

  Regards,
  Suzanna

 7. Hello from SendBulkMails.com,

  We have a special limited offer for you to send unlimited emails.

  We allow non-permission based emails and you won’t ever get blocked.

  We also buy your domain for you and give you a clean IP and setup your DNS records.

  Check us out on SendBulkMails.com

 8. Hello,

  It is with sad regret to inform you that BestLocalData.com is shutting down.

  We have made all our databases for sale for a once-off price.

  Visit our website to get the best bargain of your life. BestLocalData.com

  Regards,
  Bridgett

 9. Hello,

  It is with sad regret to inform you that BestLocalData.com is shutting down.

  We have made all our databases for sale for a once-off price.

  Visit our website to get the best bargain of your life. BestLocalData.com

  Regards,
  Ron

 10. We at BestLocalData.com has been hit badly by Covid-19 and as a result BestLocalData.com is shutting down.

  We provided the best data to companies to find their right customer base, we don’t want other companies to go down the same path we went and go out of business.

  As a result we are providing our data till the end of the week at the lowest possible prices.

  BestLocalData.com

 11. Hello from FbCourses.net

  Want to pay $0.01 a click? We got you covered.

  A great team of Global Digital Marketing experts have compiled this list of 13 Best + Free Facebook Advertising Training, Classes and Courses to help you learn and excel at Facebook Ads & Marketing.

  Thousands of professionals have already benefited from this list on Facebook Training.

  Regards,
  Bea

 12. It is with sad regret to inform you that because of the Covid pandemic BestLocalData.com is shutting down at the end of the month.

  We have lost family members and colleagues and have decided to shut down BestLocalData.com

  It was a pleasure serving you all these years. We have made all our databases available for $99 (All of it for $99) for those interested.

  Kind Regards,
  BestLocalData.com
  Chana

 13. Hi from Order-Fulfillment.net

  Who would I speak with at your company about any of your order fulfillment and drop shipping needs?

  My company Order-Fulfillment.net can warehouse, inventory, and manage your drop shipping / order fulfillment for your customer orders.

  Based in the USA for almost 2 decades, near major USA air and sea ports.

  Here are some of the items we currently pick, pack and ship for clients:

  -Books, training manuals, guides
  -New member welcomes boxes and gifts
  -Product samples
  -Marketing materials
  -Medical program test kits
  -Follow up gifts to clients, leads, and prospects

  Thank you!

  Fulfillment Warehouse
  Order-Fulfillment.net
  Drop Shipping and Order Fulfillment Specialists since 2003

 14. Hey!

  Get all the leads you ever need. We have a special offer running BusinessLeads101.com.

  Stop paying Facebook and Linkedin and get a once-off solution.

  Regards,
  Lina

 15. Hello,

  My name is Johan, I am a PHP programmer that specializes in data driven web applications.

  Anything related to PHP, MySQL, Data scraping etc.

  If you have any custom jobs you can add me on skype to discuss your requirements.

  Skype: cmsdevelopers

  Regards,
  Johan

 16. Hi ,

  Who would I contact at your company that handles ordering your logo products, t-shirts, and promotional items?

  For over 20 years we have been creating and supplying our clients with all their custom logo merchandise.

  We can put your logo onto anything including:

  -Custom Printed T-shirts / Hoodies
  -Pens
  -Mugs
  -T-shirts
  -Bags
  -Banners
  -Table Covers
  -Key chains
  -USB flash drives

  —plus 350,000 other items!

  We also offer PPE items such as hand sanitizer and masks.

  Are there any upcoming projects that you need logo items for?

  Thanks in advance for your time.

  Regards,

  Adrian
  Custom Branded Product Specialist

 17. Hey, are you starving to find the right leads?

  CompanyLeads.org has launched a limited time offer that covers all the countries in the world.

  At $149 once-off you get access to over 300 million leads categorized, targetted and ideal.

  Instant access and delivery. Visit CompanyLeads.org

  Regards,
  Sherman

 18. Hey, we are running a black friday special on leads..

  The entire USA (93 million records for $79)
  The entire Australia (8 million records for AUD 99)
  The entire South African Database (4 Million records for R1000)
  The entire UK (16 million records for £49)

  Or take all 152 countries for $99!

  Instant access and delivery. Visit CompanyLeads.org

  Regards,
  Melody

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu