• |
ide | kryesore

Prapaskenat/ Si po i shpëtojnë vettingut njerëzit e “drejtësisë së re”

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Përplasja mes institucioneve të reja të drejtësisë të kontrolluara nga pushteti dhe atyre pak ndërkombëtarëve që refuzojnë ta bëjnë të zezën të bardhë, po kap maja të pa para më parë.

Ndonëse prokurorja e Tiranës, Elizabeta Imeraj është në një proces tejet problematik vettingu, Këshilli i Lartë i Prokurorisë, KLP,  i drejtuar nga Gent Ibrahimi, vendosi ta caktojë atë në pozicionin e Drejtuesit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për një mandat 3 vjeçar.


Procesi i ngritjes në detyrë të Imerajt, prokurores që mbylli çështjen e tenderit me dokumenta fallco të unazës, u bë pa përfillur filtrat e vettingut. KLP tha se kreu një veting “paralel” dhe njoftoi më 13 mars se, verifikimi i pasurisë dhe figurës për Imerajn kishte rezultuar pa probleme, duke i lejuar të vazhdojë garën, si kandidate e vetme për kreun e prokurorisëmsë Tiranës.

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ndryshoi me shumicë votash në tetor 2020 rregulloren për rekrutimin dhe karrierën e prokurorëve, duke i dhënë të drejtën vetes që të kryejë verifikimin e pasurisë dhe figurës për kandidatët, pa kaluar më parë testin e institucioneve të vetingut.
Pak ditë më parë, gjatë seancës së vettingut, përfaqësuesi i ONM-së, Theo Jacobs e akuzoi kryeprokuroren e Tiranës për një seri të gjatë veprash penale, përfshirë përgjime të paligjshme të kolegëve të tij ndërkombëtare, që pretendohet se janë fotografuar në marëdhënie erotike dhe shantazhim të anëtarëve të KPK-së që do jepnin vendimet për të.

Jacobs, në seancën dëgjimore që zgjati 8 orë, tha se kolegu i tij, Hans Kijlstra – tashmë i larguar nga ONM, i kishte lënë në dorë disa vëzhgime bashkë me informacionin e sigururuar nga dy burime, një shqiptar dhe një i huaj, që Imeraj kishte vënë njerëz ta ndiqnin dhe ta fotografonin, përfshirë pretendimin se kishin foto kompromentuese ndaj tij.

Vettingu i kryeprokurores së Tiranës përplas fort ndërkombëtarët me shqiptarët

Rasti i Elisabeta Imerajt po dëshmon qartë se i gjithë korpusi i drejtësisë me njerëzit e caktuar nga kjo mazhorancë është futur në një spirale përplasjeje me vëzhguesit ndërkombëtarë dhe ata që janë pas tyre, që kërkojnë të ruajnë së paku fasadën e pavarsisë së procesit. Edhe institucionet e varura nga qeveria edhe trupa e vettingut që qëndroi si e tredhur, duket si kur dirigjohen nga e njëjta dorë që ka vënë në lëvizje dhe KLP-në.

Pikërisht raste si ky ku ata që shërbejnë, i shpëtojnë vettingut me vendime të çuditshme si ato të KLP të drejtjar nga Gent Ibrahimi, i kanë dhëne dërrmën e fundit besimit tek reforma në drejtësi, e cila po kthehet në një karagjozllëk në sytë e publikut. 

@Lapsi.al

46 Comments

 1. Nuk ka asnje te papritur ne kete mesele. Ka qene e qarte qe ne fillim se reforma eshte konceptuar dhe

  eshte dizanjuar ne menyre qe te ishte nje vegel qorre ne duart e rilindjes e te KM-se. Nevojen akute per

  nje reformim te sistemit te drejtesise keta e perdoren per ta shtene plotesisht ne dore dhe per ta kthyer

  ne nje agjensi qeveritare. Sot drejtesia eshte shume me keq se ne kohen e Enverit. Me perjashtim te

  ceshtjeve me karakter politik , ne ate kohe gjeje drejtesi dhe jepej drejtesi ndersa sot ka nje disproporcion

  te penaliteteve ku per 30 mije leke te nje fature energjie te papaguar e fut ne bur qytetarin dhe e

  con drejt vetvrasajes ndersa per 40 milion euro te tenderit te falsifikuar te unazes se re ose 1 milion here

  me shume, nuk i hyn ferra ne kembe kujt. Rrofte reforma ne c’drejtesi.

  1. Theo Jacobs ben show, eshtene tave si shume nderkombetaresa te tjere.

   Fjale per te justifikuar vendimin POZITIV per Elisabeten neser!

   Elisabeta i ka bere ndere ripjelljes me shume raste

   Mos harroni se Elisabeta qe hiqet si e virgjer ne vesh, eshte vene ne krye te Prokurorise se Tiranes nga vete ripjellja me ane te kryeartistes se Shqiperise Arta Marku ( dhe stafit te saj te mBREKullueshem)

   Ka bere shume veprime ne favor te ripjelljes qekur eshte kryeprokurore e Tiranes. Ka vene firma ne shume urdhera prokuroresh te cilet jane urdhera politike dhe paperjasshtim te anshem dhe te diskutueshem ligjerisht , dhe edhe te paligjshem.

   Ne ambientet e prokuroreve dhe avokateve Elisabetes vleresohet si nje drejtuese e deshtuar dhe e ndikuar. Si prokurore eshte e ndikuar dhe karrieriste . Nje tropojane qe shkon sipas interesit

   Vleresimi per Lizen ne boten e vetingut behet ne llogjiken a ka prokurore qe kryejne detyren ??
   a ka prokurore te ndershem ?
   a ka prokurore objektive ne kete situate?
   a ka prokurore qe behet pale ???

   Se pari, dhe me kryesorja, ne nje bordello si prokuroria nuk ka te virgjer, Dhe afermendsh nuk ka sens te detyres per mbrojtje te publikut dhe interesit te shtetit, nuk ekziston kjo ne prokurori dhe mos pretendoni te kete.

   Por ama mund te pretendohet per prokurore serioze dhe objektive brenda disa rrethanash.

   Se dyti Elisabeta nuk eshte prokurore qe kryen detyren. Por si elisabeta jane 99% e prokuroreve. te gjithe ata i shmngen dhe i justifikohen moskryerjes se detyres, Disa me arsye ca te verteta e ca arsye te genjeshterta, e ca te tjera sepse skane bole per asgje

   Se treti, Elisabeta nuk eshte prokurore e paster dhe as e ndershme. Ka shume prokurore qe jane te ndershem dhe te paster, ndonese jo shumica, por elisabeta eshte e pandershme dhe e piset. Shkel mbi norma dhe rregulla, abuzon me ligjin per karrieren e saj dhe per perfitim te saj te tashem apo te ardhshem

   se katerti, Elisabeta nuk eshte prokurore objektive ne kete situate ku ndodhet, ama eshte objektivisht e suksesshme peer karrieren dhe interesat e saj . Veprimet dhe mos vprimet e saj neshume ceshte jane jo objektive de te ndikuara , subjektive per arsye jashte hetimeve,

   Se pesti Elisabeta eshte bere pale me ripjelljen ne shkembim te kalimit te vetingut dhe postit te kryeprokurores se Tiranes. Ne shume ceshjte ne favor te ripjelljesElisabeta duhet te ishte treguar objektive per te kryer detyren, por ajo nuk ka vepruar me akte konkrete dhe ne dis raste ka vepruar me akte qe shkojne ne favor te mbylljes dhe llogjikes se ceshtjeve per tu dobesuar ne gjykate

   Gjykata nuk mund te denoje me shume sesa kerkon prokurori!

   Elisabeta ka perfituar nga fakti qe ka qene ne prokuorine e krimeve te renda , ku ka patuar me shume mbrojtje nga shteti, pra shteti i ka ruajtuar keta prokurore nga nje e pjese e ndikimeve te krimit dhe politikes , por jo nga te gjitha. qe do te thote qe kjo prokurore e ka patur te lehte te jete ne dukje me e pranueshme per publikun , per shkak te mosperfoljes se Prok se krimeve te renda nga politika dhe media publikisht.

   Ligjerata e Theo do te shkoje ne favor te konfirmiit te elisabetes.

   Nese KPK e konfirmon , (e cila do te ndodhe sipas ketij skenari te sotem ) atehere ONM , Theo Jacobs duhe te beje kerkese per KPA kunder vendimit te KPK , pra me ane te Komisionerit publik duhet te kerkohet ne KPA largimi i Elisabetes

   Elisabeta nuk e kalon vetingun, por sinjalet jane qe Ripjellja e ka konfirmuar ne detyre. Kjo nuk ndryshon faktin qe Eliabeta eshte nje prokurore e ndikuar dhe e keqe per publiku dhe shtetin, ndoshta edhe me e rrezikshme per njerezit per shkak te aftesise qe ka per ti sherbyer ripjelljes sot, dhe pushtitet te neserm .
   Por gjithmone ne dem te njerezve, Elisabeta eshte plehre e zgjuar

 2. I drejte si shkrim per ata qe kane informacion si ka funksionuar dhe po funksionon sistemi drejtesise. Mbyllja e ceshtjes se unazes madhe, tender fiktiv qe tek A e pricedures, rendon pa fund poziten e prokurores

 3. Krye guzhinier Ramuti, cfar u gatuan ai e hane nje pjese e Shqipove, ushqim qenesh ,corbe te prishur eshte e mir thone se e ka gatuar vete shoku Ramut.Ka bere per keto 8 vite njemij e nje te zeza dhe prape disa dallkauk i bejne hosana,nje lapsus beri Basha u moren Shqiptaret 6 muaj me te dhe kur i thoshe Ramuti ka bere kete dhe ate ka dale lakuriq ne mes te miletit,te pergjigjeshin e cfar ke me krye.k. ai ka jeten e tij private pune Shqiposh ,Rrofte reforma ne drejtesi,se mos te ishte Tom Doshi z’bente vaki te miratohesh eshte merita e tij qe Shqiperia e ka zero korupsionin , u pika ne tajare thuaj.

 4. Mjafton te shikosh CV e ketij mutit te KLP se ne c shkolle ka bere studimet dhe cili fondacion ja financoi

  1. Gent Ibrahimi ka punuar si Oficer Programi në Fondacionin Soros (1994 – 1995),
   Kjo ishte?Rrofsh per informacionin.

   1. Perpos kesaj….. universiteti qe ka studiuar quhet central european university ne pronesi te george soros..
    Universiteti ndodhet ne budapest hungari, pra vendi origjines se eminences

 5. Pa dashur te flas pozitivisht per Bashen se nuk kam ndonje simpati te madhe per te, por ajo 7×7 qe po i mesonte atij kalamanit sot shalegjati, eshte shume me pak e rendesishme se drejtesia e shkaterruar nga sekti i kryesuar prej shalegjatit te neveritshem. Pastaj cfare mund te presesh nga nje drejtesi ku ne krye te KLP eshte djali i kusheririt te pare te Enver Hoxhes, nderkohe qe propaganden per kete (zh)drejtesi e drejton djali i mbeses se Nexhmijes nderkohe nder ata qe votuan reformen kishte edhe nja 10 a me shume persona me rekorde kriminale. Prisni me te vertete te vihet drejtesi ne kete vend?

 6. Kjo, pasi qëndrimi amerikan, duket se ka vënë pikat mbi “i” për shumë nga dilemat apo kërcënimet që po bëhen për 25 apo 26 prillin, por edhe për ato përpara saj.

  Në mënyrë të natyrshme, Ambasada bën thirrje se do të përkrahë aspiratën e shqiptarëve për aleancë të fortë me Shtetet e Bashkuara, qëndrim që vjen pas disa deklaratave të forta që po bëhen shpesh ndaj amerikanëve, nga zyrtarë të lartë të opozitës.

  Më e fundit ishte ajo e kreut të LSI-së ndaj zyrtarit të lartë të DASH Mathevv Palmer, për të cilin Monika Kryemadhi tha se do të “largohet një ditë nga detyra”.

  Kurse Ilir Meta foli pak kohë më parë për “kapje veshi të amerikavë”.
  Qellimisht lapsi aludon sikur kjo shpellkarja prokurore Imeraj eshte e rames,nuk e ha njeri kete o shkul llak,ate e njohin të gjithe si prokurorja e familjes berisha bashke me grupin e udhehequr të Hajdarmataj e harruar kete Imeraj cfare i beri Tahirit per llogari të salihut e pd,kjo prokurore shte burimi i parave qe kjo ju mer grupeve te droges per llogari te familjes mafioze Trusti i Geshtenjave kapo i ketij klani mafioz eshte salih karaxhic berisha

 7. Bravo Lapsi. Bravo Bushati dhe Shkullaku. Kurajoze. Gazetare. I treguan Bollinos, palacos, si behet gazetaria nga njerez mendjehapur dhe jo te kapur. I treguat palacos nga Italia, prej te cilit mendonim se do mesonim ca ishte gazetaria e pavarur, se si ne fakt punohet ne kete fushe kur nuk je i kapur nga nafta dhe kryeministri i vendit. I lumte qe kane kuptuar se elisabeta imeraj dhe burri i saj perben rrezik.

 8. Askush qe eshte jashte prokurorise se tiranes nuk mund te kuptoje cfare ndodh aty. Elisabeta Imeraj ka perqendruar cdo gje ne duart e saj. Prokuroret, per turp te zotit, perplasen tek nje sekretare e quajtur Rajana JAta, e cila nuk kalon asnje shkrese pa u firmosur nga elisabeta. Nje situate terrori qe elisabeta e ushtron nepermjet sekretareve qe ka punesuar, me dashnore me precedente penale, dhe bashkeshortit te saj agron bajri. Nje turp i papare qe prokuroria me e madhe ne vend drejtohet nga nje ish shfrytezues prostitutash dhe askush nuk reagon. Kadri Hazbiu do ja kishte zili terrorit qe ushtron kjo zonje ne institucionin e akuzes.

 9. PD-ja ka qenë,
  forcë sharlatane,
  edhe më së shumti,
  anti-amerikane!

  Qe Mariza Lino,
  një grua plot vlerë,
  po Saliu donte,
  ta hidhte në erë!

  Se PD-ja s’ndalej,
  para asnjë krimi,
  po ja që të gjitha,
  s’i di Juri Kimi! Lulzime salih BBasha me parate e sorosit u nis të bente shkollen ne Hollande nuk e mbaroje kurre nuk ka diplome dhe parate i harxhoje me ate plak un hoollandez,ishte dhe burre king Ai,cfare beri lulzimja me kete plakun o shpellkaret e byrektores se pd??????

  1. Do vi dita qe dhe ti ose te pakten ndonje familiar, i aferm i joti do qiheni ne bythe nga kjo drejtesi.
   Megjithse ju te Rilindjes jeni bythqira, edhe nje mikes time ia mori Bashkia Tirane oporrin per zgjerim rruge, kane kalu 10 vite dhe akoma ska mar kompesim, dhe prap voton Ramen.

 10. Ky ordineri Ibrahimi e tregoi fytyren e tij te “shemtuar”! Te huajt mbajne shenim o maskara, dergojne raporte sekrete.. nuk u be bytha jote t’i mashtrosh me kete lojen tende provinciale! Demet bien mbi popullin po ty te duhet bere lincim publik nga gazetare qe besojne ende te profesioni i tyre! Vdekshi ishalla o monstra se po na shkaterroni biznesin e te ardhmen me kete maloke te pabese qe ka rrahur dhe pedagogen e vet, kjo eshte llum

  1. Une i njoh nga afer nje pjese te te huajve qe vijne ne shqiperi dhe te them me bindje se nuk i plas trapi fare se ca behet ktu dhe as per popullin Shqiptar. Vijne ketu vetem per te marr rroga kolosake dhe per te kap dashnore varteset shqiptare te cilat konkurojne me njera tjetren kush do behet dashnorja e shefit, dhe pse ca jane nena me nga 2-3 kalamaj. Po patet bythe beheni vet Shqiperine, se po pritet tjua bejne nderkombetaret, kjo ska per te ndodh kurre.

 11. E sigurt!
  Te 3 anetaret e KPK, me ne krye Komiçin,
  Do te shkojne per shkarkim tek KPA_ja, pasi ONM, ka te dhena qe trupa e KPK, eshte koruptuar me para, dhe eshte nënshtruar edhe nga ndërhyrjet politike, dhe presione te tjera te fuqishme nga Elisabeta Imeraj dhe Agron Bajri.
  Do te veteviktimizohen menjehere ne raste se kalojne te pastër, nderkohe qe plotw prova, mashtrimi, korrupsioni, prostitucioni, droge etj qe kane.

 12. Ta shofim kush do te fitoje, Ibrahimi i KLP , Elisabeta dhe Agron Bajri i dënuar per prostitucion dhe droge apo Brukseli dhe Amerika!
  Deri tani, ata qe jane përplasur me Amerikën ne hale te gomareve kane përfunduar!

 13. Agron Bajri, edhe konkursin e juridikut e ka fituar duke paguar para. KPK, te shkoje ta verifikoje dhe do te shofin qe me emerin e tij ka hyre nje tjeter..pra duhet ti hiqet diploma e juridikut menjehere, dhe bashke me te edhe licenca e noterit. Te jete jurist ai qe nuk di te shkruaj eshte skandal.
  Ndersa Elisabeta doktoreshe eshte katastrofe, na mori lumi te tërëve
  Ta mbaje rilindja Elisabeten dhe agron bajrin ne krye te prokurorise se Tiranes dhe ti shofin votat qe do te marrin..Super autogol i Rames.

 14. Dhurata e Amerikës për Ramën dhe Ps e të gjithë nomeklaturën neokomuniste.I varën ujkun në qafë mëlçitë.Asnjëherë nuk e dëgjuan Pd.Madje dhe akuzuan e duke protestuar vetë ish ambasadori!!!Të gjitha ça parashikoi Pd po shifen realisht.Të gjitha organet gjyqësore janë ata.Vetingun ata.Kalojnë të tyret dhe ngelin pa arësye ata që i mendojnë kundërshtarë.Aspaku zero rezultate.Të shpresojmë në gjykatën e Strazburgut dhe më e rëndësishmja të fitojë opozita të ndryshojë ato ligje që i miratoi Ps.Të ndryshojë të gjithë organikën e organeve.

 15. Elizabeta Imeraj , eshte nje Silvia Konti për prokurinë shqiptare.
  Është një prokurore që në ushtrimin e detyrës i është nënshtruar vetëm Kushtetutës dhe ligjeve në fuqi .Ndërkohë që harxhoni kohë duke komentuar me identitet ” fake” , hidhini një sy edhe ligjit ” Për rivlerësimit kalimtar të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republiken e Shqipërise”,Neni 45 ” Gjatë hetimit Administrativ , Komisioni , Kolegji i Apelimit dhe vezhguesi nderkombetar mund te kerkojne informacion nga cdo subjekt i te drejtes publike.Ata administrojne dokumentet qe vertetojne veprime, fakte, cilesi ose nje situate subjektive te nevojshme per hetimin”.
  Ku janë dokumentat&provat që vertetojne ato qe Theo dhe ju komentoni ??Boll më ,me “kryqëzime”njerëzish nëpër portale! Sic ka thene edhe Umberto Eco ” Interneti u ka dhënë të drejten e fjales budallenjve”.

 16. Te krahasosh Silvia Kontin me kete prokuroren eshte si te krahasosh New York me Memaliajt mor bir.
  Kjo Elisabeta, ke arrestoj per vjedhjen e unazes 40 mil euro? Pra si e ndihmoj Shqiperine, popullin e vete? Nderkohe ishte ceshtje e paster vjedhje, korrupsioni.
  Kjo eshte Silvia Konti jot?
  Sa per internetin,..interneti eshte arritja me e madhe e shekullit, per ata qe kerkojne dhe vlersojne lirine…ndaj atyre qe e dhunojne ate.
  Ku jane komentet e sinqerta te njerezeve tek gazeta e MEROS, te cilat u zhduken , me leke, me dhune ose me nderhyrje politike te oligarkeve menjehere?
  Rrofte ky portali!!!
  Liria jep rezultat!

  1. Lexo!Lexo!Prokuroria nuk arreston por përfaqëson akuzën në gjyq në emër te shtetit. Duhet të vazhdosh të lexosh serisht dhe jo te ndjekesh komentet qe behen nga persona “fake” neper portale .Ushqeje mendjen me Kushtetuten e Shqiperise,Marreveshje nderkombetare,Ligje,VKM,akte normative..Përsa i takon “skepticizmit”tuaj ne lidhje me krahasimin qe une i bej znj.Imeraj me Silvia Contin,duhet te mesohemi te ngrihemi mbi egoizmat personal.” Boll duke krasitur degë kuturu”ka thene Konica.Tung

 17. Neri, kjo qe shkruan eshte per te ardhur keq.
  Nuk e imagjinoj qe ato qe thote perfaqesuesi I nderkomebtareve, jane komente .ai i argumentoj te gjitha !
  Ju qe jetoni aty,mbajeni me shendet atehere,por te mbrosh nje prokurore qe mashtron, qe ka ndare burrin vetem per te kaluar vetingun, nderkohe qe flasin se burri i saj eshte denuar ne Itali per droge dhe prostitucion,kjo ndoshta te duket normale..ta gjykoje populli.
  Te mbyllesh dosje me miliona euro ne dem te popullit me te varfer te Europes, per ty qenka perseri normale..
  Vazhdoni, ne djalle vafsh!

  1. Parole-Parole.
   Z/Znj.I paemer,e keqja juaj eshte sepse nuk pajtoheni me faktet,provat,dokumentat që paraqiti znj.Imeraj në seance degjimore(mesa kam lexuar ne media)por vazhdon te shkruash ne vitin 2021 “nderkohe qe flasin se….”
   Jo i paemer,ka nje thenie “Ai qe nuk e njeh te verteten eshte thjesht budalla. Por ai qe e njeh dhe e quan genjeshter, eshte kriminel. (thenie nga Breht)”.Tung

 18. Neri, ti qenke shume I informuar dhe I interesuar per ta mbrojtur!
  Mbroje, nderkohe qenke I pasionuar ndaj shprehjeve qe ne te vertet nuk te sherbejne per ta mbrojtur ate sesa per te treguar qe qenke I lexuar…ndoshta je I paguar nga shefja.
  Akuzat e prokurorit nderkombetar ishin te argumentura besoj I ke lexuar ose ndoshta I ke degjuar direkt.
  Shantazhet ndaj perfaqesuesit te nderkombetarit, ndaj komisionereve, ka dy vite qe shtyhet shpallja e vendimit, problemet me etiken, pasuria marramendese nderkohe qe rroga eshte sa per te jetuar, martesa me nje njeri te inkriminuar, te denuar, subjekt I krimit nderkombetare, divorci fallco, sa per te kaluar vetingun, qe per mendimin tim e verteton me se miri moralin dhe karakterin , jane fakte qe te terheqin vemendjen per njeri te zakonshem, jo me per nje njeri qe do te jete ne eliten e drejtesise. Ne amerike te shofin deri ne disa breza, personat qe hyjne ne keto organe te rendesishme.
  Akuzat e popullit qe jane mbi 40, tregojne qe ka probleme te rendesishme.
  Nese je pak Shqipetare dhe e do vendin tend duhet te jesh me i drejte dhe me realist.
  Gjithsesi ok

 19. Neri, nje shprehje e famshme thote:
  “Te kaluaren sado I pasur te behesh, nuk mund ta bleje askush”
  Meqe qenke i ditur gjeje kush e ka thene kete.

 20. Neri e vertetoj plotesisht se çfare formimi dhe kulture ka, si mbrojtes i Kesaj Prokurores qe shantazhon opinionin dhe nderkombetaret qe kane ardhe per te bere kete vend.
  Tregoj edhe se kush eshte ajo qe po e mbron.
  I mungojne argumentet dhe fillon me sharje ofendime, me nena, motra..ky eshte shoqeria e Elisabetes.Korba une e zeza,, kjo verteton mese miri qe akuzat per prostitucion, per kurveri dhe dashnore,nuk qenkan kot.

 21. Falë jush , Shqiperise i eshte shtuar nje nocion i ri ” republika e thashethemeve” ku neni 1 i saj eshte ” një genjeshter ne kohen e duhur eshte 100 here me e mire sesa nje e vertete ne momentin e gabuar”.Cfare keni bere ju për Shqiperine, pervecse komentoni &përgojoni…???

 22. Hahaha hahhaha hahaha
  O cu kenaqëm me thashetheme. Amelia dhe të Paemrit ju paska dalë gjumi që ne mengjes. Sa ti kene paguar vallë shokët dhe shoqet , apo ashtu jane ca punë e duhen bërë ca gola.

 23. Bashkeshorti i elisabeta imerajt, eshte nje kriminel dhe trafikant femrash i denuar ne itali bashke me vellain e tije, e vertetuar dhe nga mbykeqyresi amerikan. te kesh ne krye te prokurorise se tiranes, bashkeshorten e nje krimineli, trafikanti qe e njeh gjithe duresi, eshte gjeja me kriminale dhe e rende.

 24. po si mund te keshe ne krye te prokurorise gruan e nje krimineli, qe ka trafikuar vajzat shqietare ne itali, bashke me vellain e tije/? bashkeshortin e tije e njeh gjithe duresi si trafikant dhe kriminel, o shqipe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu