• |
ide | kryesore

Basha në Paskuqan, socialisti gris teserën e PS-së dhe i bashkohet demokratëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka vijuar takimet elektorale në Paskuqan, aty ku ka rastisur dhe një socialist i cili i zhgënjyer me qeverisjen e Edi Ramës, ka grisur teserën e PS-së. Vec tij edhe disa përkrahës të PS-së i janë bashkuar Partisë Demokratike. “Socialistët janë vëllezërit dhe motrat tona. Bashkë për ndryshim! Votoni numrin 9 për fëmijët tuaj dhe të ardhmen tuaj!”, iu ka thënë Basha.10 Comments

  1. Edhe ne Lapardha shume fshatare te pasur grisen teserat e PDIU dhe u bashkuan me PDSTYF.
    Kurse ca lapordhas iu bashkuan PD.Gjithe fshati ka 24 vete nga te cilet 22 jane te PS kurse diferenca u nda ne pjeset perkatese.

  2. Edhe ne Lapardha shume fshatare te pasur grisen teserat e PDIU dhe u bashkuan me PDSTYF.
    Kurse ca lapordhas iu bashkuan PD.Gjithe fshati ka 24 vete nga te cilet 22 jane te PS kurse diferenca u nda ne pjeset perkatese.

  3. Aty ne Paskuqan u ndodh rastesisht nje socialist me tesere dhe gershere ne xhep dhe restin e historise ua tregon nipi hyses.
    Eshte njisoj si historia e lulit guzhinjer.

  4. Dogjën mandatet, por Berisha, Tit Vasili e Grida Duma marrin qindra mijë lek në muaj prej vitit 2019,lulzime salih BBasha e ktheu pd njelloj si ne vitet 92 kur komunistet atehere grisnin teseren e partise,por jo me gershere si ky sot,dhe salihu e ka grisur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu