• |
ide | kryesore

Kosovë/ 701 raste të reja dhe 14 viktima prej COVID-19 në 24 orët e fundit

-Instant, Lajme, Të fundit

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 14 viktima nga koronavirusi.


Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 4,557 teste të realizuara, 701 persona kanë rezultuar pozitivë.


Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë 737 pacientë janë shëruar duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 13,186 persona.

Sakaq rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 157 raste, Gjilan 84 raste, Mitrovicë 59 raste, Pejë 51 raste, Ferizaj 46 raste, Vushtrri 45 raste, Gjakovë 44 raste, Prizren 28 raste, Skenderaj 28 raste, Fushë-Kosovë 22 raste, Lipjan 21 raste, Podujevë 20 raste, Kaçanik 12 raste, Viti 11 raste, Obiliq 10 raste, Suharekë 10 raste, Drenas 8 raste, Shtime 7 raste, Kamenicë 6 raste, Klinë 6 raste, Malishevë 5 raste, Rahovec 5 raste, Istog 4 raste, Junik 4 raste, Deçan 3 raste, Dragash 2 raste, Hani i Elezit 2 raste dhe Kllokot 1 rast.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu