• |
ide | kryesore

Ndërron jetë Helen McCrory, ylli i ‘Harry Potter’ dhe ‘Peaky Blinders’

-Instant, Paparazzi, Slider

Helen McCrory, aktorja britanike e njohur për rolet e saj në filmat ‘Harry Potter’ dhe ‘Peaky Blinders’, ka ndërruar jetë në moshën 52 vjeçare.


Lajmin e bëri të ditur vetë bashkëshorti I saj, njëkohësisht aktori Damian Lewis.


McCrory, ndërroi jetë në shtëpi pas “një beteje heroike me kancerin”, tha ylli i “Homeland” në një twitter.

Aktorja e lindur në Londër, e cila luajti si Narcissa Malfoy në françaizin “Harry Potter”, kishte një hark, cilësi misterioze që i shërbeu asaj edhe në role të tjera, përfshirë dramat e periudhës “Peaky Blinders” dhe “Penny Dreadful” dhe “Vampires” të Venedikut “episodi i gjatë” Doctor Who “.
Vitin e kaluar, ajo u shfaq në dy miniseriale: Prodhimi i Kryeveprës “Roadkill”, në të cilin ajo luajti Kryeministren e Mbretërisë së Bashkuar përballë Hugh Laurie; dhe “Kuiz”, një dramë e bazuar në fakte në lidhje me skandalin “Kush dëshiron të jetë një MIllionaire”.


Ajo nuk ishte e huaj për rolet politike, duke luajtur Cherie Blair – gruaja e kryeministrit britanik Tony Blair – dy herë, në “The Queen” dhe filmin televiziv “The Special Relationship”, të dy herë me Michael Sheen dhe “The Crown” shkrimtari Peter Morgan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu