• |
ide | kryesore

Basha: Papunësia dhe korrupsioni faktorët kyç për largimin e të rinjve nga vendi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Përmes një mesazhi të përcjellë në Instastory, Lulzim Basha ka vijuar renditjen e 100 dështimeve të kryeministrit Edi Rama.


Basha thekson se dy nga faktorët kyç për largimin e të rinjve nga vendi  janë papunësia dhe korrupsioni.


“6 ditë deri më 25 prill, 100 dështimet e Ramës në 8 vite. Cilët janë faktorët kryesor që nxisin largimin e të rinjve? Përgjigja: Papunësia dhe korrupsioni vlerësohen nga të rinjtë si faktorët kryesorë që nxisin rininë të largohet nga vendi”, shkruan Basha.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.