• |
ide | kryesore

Koeman e degdis në tribunë në finale: Pjanic e mbyll me Barcelonën

-Instant, Sport

Një moment shumë i komplikuar për Miralem Pjanic, gjithnjë e më shumë i mënjanuar në projektin e Barcelonës dhe madje as në stol mbrëmë, në finalen e Copa del Rey që Barcelona fitoi kundër Athletic Bilbao. Ish-mesfushori i Juventusi, megjithëse i grumbulluar, u dërgua në tribunë nga trajneri Ronald Koeman së bashku me Riqui Puig, Junior Firpo dhe Matheus Fernandes. Një zgjedhje e rëndë teknike që mund të përfaqësojë gjithashtu një të dhënë merkato.

Deri më tani për boshnjakun me fanellën blaugrana 17 paraqitje në Liga, 8 në Ligën e Kampionëve, 1 në Kupën e Mbretit dhe 2 në Super Kupën e Spanjës të fituar nga Athletic Bilbao në 17 Janar. Akoma zero gola të shënuar. Tani erdhi edhe vendimi i teknikut hollandez për të mos e mbajtur as në pankinë boshnjakun. Sipas mediave spanjolle është sinjali se Pjanic është i destinuar të largohet në fund të sezonit.


Pjanic erdhi në Katalonjë si pjesë e shkëmbimit të Barcelonës me Juventus me Arthur. Të dy lojtarët e patën të vështirë ndryshimin, por nëse braziliani 23 vjecar është duke rifituar pozicion, për boshnjakun 31 vjecar duket se koha ka mbaruar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu