• |
ide | kryesore

Mbyllet numërimi në Vlorë/ PS merr 8 mandatet, PD shkon në 4, LSI mbetet pa asnjë

-Instant, Lajme, Të fundit

Numërimi i kutive në të gjithë qarkun e Vlorës është mbyllur. Rezultati në këtë qark është në favor të të majtëve. Kështu, Partia Socialiste ka fituar 8 mandate, po aq sa siguroi edhe në 2017.


Partia Demokratike ka rikuperuar një mandat krahasuar me zgjedhjet Parlamentare të 2017-ës, pra ka siguruar 4 mandate. Lëvizja Socialiste për Integrim nuk ka marrë asnjë mandat nga ky qark.


4 Comments

  1. edhe te fillosh te tallesh me ata sikur sia vlen me, ajde prap ne vlore te mbrosh kushtetuten te shtym pak kohen para se te filloj plazhi se pastaj skemi me nevoje

  2. Basha nuk i ka treguar qytetarëve që është lider i fortë, nuk ka personalitet. Rama mund të iki me një Ramë, me një Boris Jonson me një Merkel, ikën me një lider dhe Basha nuk e ka këtë.

    Basha bëri një fushatë pa lidhje me Partinë Demokratike, ai nuk mund ta imponojë me një frymë të vetën, ka marë çdo gjë vetëm se ka dashur Berisha.

    E shoh PD-në si një parti të vdekur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu