• |
ide | kryesore

Test i suksesshëm i raketës së Elon Musk, udhëtimet hapësinore gjithnjë e më pranë

-Instant, Lajme, Planet

Arriti të ulet me sukses në Tokë raketa prototip Starship e kompanisë së Elon Musk, SpaceX. Raketa ia arriti të kryejë një hap tjetër përpara pas 4 rasteve të mëparshme ku u regjistruan shpërthime të fuqishme.

Kësaj here testimi u krye me sukses dhe konsiderohet një fitore për kompaninë e Elon Musk i cili synon të pushtojë hapësirën në vitet e ardhshme.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu