• |
ide | kryesore

Tensionohet situata, gjashtë raketa qëllohen nga Rripi i Gazës në Jerusalem

-Instant, Lajme, Planet

Gjashtë raketa janë qëlluar nga Rripi i Gazës në zonën e Jeruzalemit, sipas Kanalit 12 të Izraelit. Nuk raportohet për dëme të mëdha apo të lënduar ndërsa Qyteti i Vjetër është evakuuar. Ekipet e ushtrisë po kontrollojnë ndërkohë nëse raketat kanë rënë në zona të banuara.


Sulmi ndodhi në një kohë kur me mijëra izraelitë po marshonin për të festuar Ditën e Jeruzalemit. Hamasi kërcënoi në fillim të ditës se do të lëshonte raketat për shkak të përplasjeve të vazhdueshme në Jeruzalem.


Organizata më tej mori përgjegjësitë e sulmit duke thënë se u bë në “përgjigje të krimeve [izraelite] dhe agresionit kundër qytetit të shenjtë dhe ngacmimit të popullit tonë në Sheikh Jarrah dhe Xhaminë Al-Aqsa, dhe ky është një mesazh që armiku duhet ta kuptojë mirë”.

1 Comment

  1. NJE HADITH PROFETIK THOT, NESE JU VJEN NDONJE E MIR ,E KENI NGA ALLAHU FALNDERONJE ,ATE ,NESE JU VJEN NDONJE E KEQE E KENI NGA VETET TUAJA,,,,,,TANI cIFUTET ANKOHEN DUKE QEN PUSHTUES DUAN TE VRASIN PRESIN DHE TJERET TI RRESPEKTOJNE HARRUAN , SE GJITHcKA KA KUFI RREGULL MAS TE DREJTE HAK, KJO NUK NDOLL HARRUN SE PADREJTESIJA ESHTE SHAH MAT KUNDER LOJTAREVE TE VET,,UN E DUA TE DREJTEN HAKUN ,PER VETEN TIME DHE JUA RESPEKTOJ TJEREVE,URREJ PADREJTESIN TE ME BEHET REAGOJ ASHPER DERI NE VETFLIJIM KETE E BEJNE DHE VET cIFUTET PO TU BEHET PADREJTESI ,NE KET PIK JEMI BRENDA NATYRALITETIT NJERZORE TE NJEJTE,MBETET QE TE PADREJTIT NE KETE BOTE,TE SHOHIN POZIcIONIN ,E TYRE ,SEcFAR PO BEJNE DHE cFAR MERITOJN ,PER ATE QE PO BEJNE ,DHE SI DO REAGONIN PO TUA BENIN TJERET FAR ATO PO JUA BEJN TJEREVE DHE TA PRANOJNE SE ESHTE PAK VETMBROJTJA REFLEKTIMI TJEREVE NDAJ TYRE ,cFAR NE FAKT ATO PO JU BEJNE TJEREVE ,SE PRANON KUSH ME TE LOZESH ROLIN E VIKTIMES DUKE VIKTIMIZUAR SE FAKTET NXISIN LOGJIKEN NJERZORE,TE DIJE TE DALLOJNE DREJTE ,DHE REFLEKTOJN ME DREJTESI HAK RREGULL MAS,KESHT NUK JEP KUSH PERKRAHJE TE PADREJTEVE NE ASNJE RRETHAN DHE AS MENYRE KESHTU JANE TE REFUZUAR NATYRALITETI NJERZORE SHIHET SE PO SHPREHET NGADO,,FUQISHEM DHE PA MESHIR PERDERI SA TE PADREJTIT TASHME NUK PO MESHIROJN AS VETEN E TYRE PO ANGAZHOHEN KUNDER VETES VET ME ANGAZHIMIN NE cDO TE KEQE KUNDER TJEREVE,SU KA KUSH FAJ ASKUJT QE ME BINDJE I SHERBEN SHKATRRIMIT VET DUKE U ANGAZHUAR NE SHKATRRIMIN E TJEREVE,DHE JU VIHEN GJITH KUNDER,NDERKOH QE JAN GJITHA MUNDESIT TE ANGAZHOHENI NE DOBIN TUAJ DUKE MBAJTUR MARDHENIE TE DREJTA ME TE GJITH ME RREGULL MAS DREJTESI HAK DHE TE JETONI NE PAQE,,REPSEKT PER DINJITETIN NJERZOR SI KRIJES POR JO KUR PER ZGJELLJEN E GABUAR QE NJERZIT BEJNE NE DEM TE VETES DHE NJERZVE E VERTETA THUHET NE SY SEPSE VETEM KESHTU VIN DOBIT TPER TE cILAT KEMI NEVOJ TE GJITH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu