• |
ide | kryesore

Tentoi të kalojë kufirin me dokumente të falsifikuara, arrestohet në Durrës i riu nga Kosova

-Instant, Lajme, Të fundit

Një 21-vjeçar nga Kosova ka rënë në prangat e Policisë së Durrësit pasi tentoi të kalojë kufirin me dokumente të falsifikuara. Blutë e qytetit bregdetar njoftojnë se kanë arrestuar në flagrancë shtetasin B.A., 21 vjeç,  banues në Kosovë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në Pikën e Kalimit Kufitar Durrës. 21-vjeçari ka tentuar të kalojë kufirin me ID dhe leje drejtimi, të dyshuara si të falsifikuara.


Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu