• |
ide | kryesore

Italia e prekur nga ajo që i ndodhi Seid, i ati rrëzon historinë e ngritur: “Nuk u vetëvra nga racizmi, mjaft spekuluat”

-Instant, Sport

“Djali im nuk e vrau veten sepse ishte viktimë e racizmit. Atë e kanë dashur dhe pëlqyer gjithnjë, këtë mëngjes Kisha ishte e mbushur me familje të reja për funeralin e tij ”. Walter Visin, babai adoptues i ish-futbollistit Seid, ka sqaruar edhe situatën në lidhje me letrën e shkruar nga i riu dy vjet më parë: “Ishte një shfrim dufi, ai ishte i acaruar nga atmosfera në Itali. Por asnjë lidhje me vetëvrasjen e tij, mjaft me spekulime”.


Për shkaqet që cuan në atë që ndodhi, i ati vazhdon ta mbajë mister duke u shprehur se “nuk dëshiroj të flas për cështjet personale të tim biri. Them vetëm se ishte një njeri i mrekullueshëm”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu