• |
ide | kryesore

2 viktima dhe 20 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 2 persona nga koronavirusi, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 5, 470 viktima.


Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se nga 2, 885 teste të realizuara, 20 persona kanë rezultuar pozitivë për Covid.


Gjithashtu Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se në 24 orë janë shëruar 30 pacientë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 149, 619.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu