• |
ide | kryesore

Biden kërcënon Putin: Nëse Alexei Navalny vdes, pasojat për Rusinë do të jenë shkatërruese

-Instant, Arkiva, Planet, Të fundit

Joe Biden ka dhënë një mesazh të prerë me ton kërcënues për homologun rus, Vladimir Putin për çështjen e Alexei Navalny.


Biden bën të qartë se nëse Navalny vdes, atëherë pasojat për Rusinë do të jenë shkatëruese.


Ai ka hedhur kritika ndaj Rusisë duke thënë se po përpiqet me dëshpërim të ruajë pozitën e saj si fuqi botërore, dhe humbja e saj do të jetë çmimi që të paguajn ëpër ndërhyrjet e vazhdueshme.

Ata nuk janë në gjendje të diktojnë atë që ndodh në botë. E njëjta gjë vlen nëse Alexei Navalny vdes. Pasojat për Rusinë do të ishin shkatërruese”- tha Biden, në një konferencë, i vetëm, pas takimit me Putin më Gjenevë.


7 Comments

 1. Obobo po I dridhen gjunjët Putinit nga Handikapati me pampers Bide-Haleja! Me lot me lot ha ha ha ha!

 2. Po te bente opozite te vertete keshtu do te dukej edhe Luli. Por Luli ka zgjedhur te beje

  opozite duke u pispillosur dhe lyer floket ndersa shume mbeshtetes te opozites qe iu

  pergjigjen thirrjeve per te dale ne sheshet e protestes dergjen burgjeve e perndiqen

  sikur te ishin kriminele. kur patronazhistet-spiune te PS veshgojne dite e nate popullin opozitar

  si hebrejte ne kohen e nazizmit, kur fadromat e INUK seleksionojne shtepite e opozitareve per ti

  prishur, kur femijet e popullit opozitar te papune e te pashprese kane lene e po lene vatrat e

  tyre.

 3. Eshte kaq e thjeshtë te peshkosh shpellaret e PD ketu te Lapsi. Te gjithë jane tashme te pozicionuar kunder USA dhe adhurojne kedo qe eshte kunder USA, pak rendesi ka qe ky mund te jete edhe Putin. PD eshte pasuri kombëtare, fix sic eshte pasuri koshi i plehrave ne nje shpi, sepse aty ke hedhur gjithe plehrat e shpise. Hajt suksese ne jete….

 4. njerëzimi ka njohur edhe liderë “polifemë”, që kanë përdorur forcën e dhunën për të arritur synimet e tyre duke i detyruar të tjerët t’u nënshtrohen atyre, lidera “përbindësha”. Shembuj klasikë të liderëve që kanë përdorur forcën/dhunën/detyrimin për realizimin e qëllimeve janë Adolf Hitler, lider i Gjermanisë naziste, Sllobodan Millosheviç në Serbi dhe Sali Berisha në Shqipëri. Secili prej tyre ka shfrytëzuar autoritetin dhe rreptësinë që t’i detyrojë të tjerët që të sillen në mënyrën e parapërcaktuar. Pretendohet se liderët të cilët e përdorin imponimin nuk janë shembuj për lidership ideal e historik. Liderët të cilët e përdorin imponimin forcën e dhunën më tepër përqendrohen në qëllimet vetjake e më pak për nevojat e interesat e popullit të vet.

 5. Normal qe Biden shqetesohet per shendetin e tij se fundja eshte e vertetuar qe Navalni agjent i CIA eshte.Ruset nuk e falin asnjeher tradhetine ndaj kombit prandaj ka perfunduar atje ku duke care gure ne Siberi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.