• |
ide | kryesore

Mjeku amerikan: Varianti “Delta” do të jetë virusi më i rëndë me të cilin do të infektohen të pavaksinuarit

-Instant, Lajme, Planet

Dr. Scott Gottlieb, komisioner i Administratës së Ushqimeve dhe Ilaçeve në kohën e presidentit Trump është shprehur në një intervistë për CBS se variant “Delta” i COVID-19 do të jetë virusi më i rëndë me të cilin do të infektohen shumica e amerikanëve që nuk janë vaksinuar.


“Për pjesën më të madhe të njerëzve që do të infektohen me variantin Delta, do të jetë virusi më i rëndë me të cilin do të infektohen gjatë gjithë jetës së tyre, sa i përket rrezikut për t’u shtruar në spital”, tha Dr. Gottlieb.


Varianti “Delta” po përhapet me shpejtësi në shumë shtete, por në SHBA, Britani dhe Indi, numri it ë infektuarve dhe viktimave është shumë i madh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu