• |
ide | kryesore

Humbën në pyllin e Llogarasë, gjenden pas 14 orësh në gjendje të mirë shëndetësore dy turistët

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas disa orësh kërkimesh, policia ka mundur të gjejë çiftin francez të turistëve, të cilët humbën në pyllin e Llogarasë pasditen e djeshme. Policia bën me dije se një shtetas francez dhe një shtetase australiane duke eksploruar zonat malore në Llogara, humbën rrugën dhe mbetën të bllokuara.Çifti u gjet rreth 2.5 km në vijë ajrore larg gjirit të “Gramës”.


Pavarësisht se kanë ndenjur për disa orë pa ujë dhe pa ushqim ata ishin në gjendje të mirë shëndetësore. Policia i ka shoqëruar më pas në hotelin ku po qëndronin.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.