• |
ide | kryesore

Pas padisë nga Scarlett Johansson,reagon kompania “Disney”

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi aktorja Scarlett Johansson ka ngrejtur një padi ndaj “Disney’ për prishje kontrate.

Scarlett ka deklaruar se në fillimet e kontratës “Disney’ ka nënshkruar që ajo do të merrte fitimet nga shikueshmëria e filmit, por në të vërtetë nuk ka ndodhur kështu. Gjithashtu Johansson u shpreh se ka humbur rreth 50 milionë dollarë si pasojë e prishjes së kontratës.Menjëherë pas deklaratës së aktores, përfaqësuesit e “Disney” kanë reaguar duke hedhur poshtë cdo akuzë.“Nuk ka asnjë bazë për këtë dosje.Disney i është përmbajtur plotësisht kontratës me znj.Johansson dhe për më shumë, publikimi i Black Widow në Disney, me ‘Premium Access’ ka rritur ndjeshëm aftësinë e saj për të fituar kompensim shtesë përvec 20 milionë dollarëve që ka marrë deri më sot”, thuhej në deklaratë.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.