• |
ide | kryesore

Përpara publikimit të ‘The House of Gucci’ duhet të shihni me patjetër këto filma

-Instant, F1, Paparazzi

Trajleri i ri i “House of Gucci” u publikua pak ditë më parë dhe dukej që filmi do të ishte mjaft tërheqës dhe intrigues.


Me aktorët Lady Gaga dhe Adam Driver, ajo bazohet në historinë e vërtetë të jetës së vrasjes së Maurizio Gucci, kreut të shtëpisë së modës Gucci.


Adam Driver luan si Gucci dhe Lady Gaga si ish-gruaja e tij Patrizia Reggiani, e cila u dënua për organizimin e vrasjes.

Dhe për shkak se kush nuk e do një narrativë të vërtetë të krimit, si dhe bukurinë e modës, këtu janë disa nga ato që mund të shikoni për t’u bërë gati për filmin e ardhshëm:

‘Lady Gucci: Historia e Patrizia Reggiani’ (‘Lady Gucci: The Story of Patrizia Reggiani’)

Dëgjoni historinë nga goja e Reggianit. Ky dokument paraqiste jo vetëm atë, por edhe miqtë, një bashkë-komplotist, gazetarë dhe detektivë që ndihmuan në zgjidhjen e çështjes. Ia vlen vetëm për të parë se sa krejtësisht përrallor dhe e papenduar vjen Reggiani. “Lady Gucci” aktualisht po transmetohet në Discovery+.

‘Viktima e Modës: E fundit e Guccis’  (‘Fashion Victim: The Last of the Guccis’)

Nëse jeni duke kërkuar pak më shumë nga historia e shtëpisë së modës e përzier me krimin, ky është filmi për ju. Dokumentari gjurmon rritjen e Gucci -t, rënien e tij pas vrasjes dhe rilindjen nën pronësi të re. Është në dispozicion në Filmrise.

‘Drejtuesi: Një evolucion në tre akte ‘  (‘The Director: An Evolution in Three Acts’)

Ky duhet të përfshihet, sepse ndërsa nuk është fokusuar në vdekjen e Gucci-t, është një ndërmarrje e shkëlqyer e modës në prapaskenë. Prodhuar nga James Franco, ai fokusohet në karrierën e ish -drejtoreshës krijuese të Gucci, Frida Giannini. Filmi zgjat 18 muaj dhe është tërheqës dhe intim.

Merrni kohën tuaj për të parë të gjithë ngjarjen pasi “House of Gucci” nuk është planifikuar të dalë deri më 24 nëntor.

©LAPSI.AL

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu