• |
ide | kryesore

Akuzat për refugjatët afganë, Rama përgjigjet shkurtimisht në Twitter

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Turpi i Shqiptarisë” – i quan Edi Rama ata që sipas tij, fabrikojnë e shpifin prej 30 vitesh në vend, sikurse akuzuesit e nxjerrjes së studentëve shqiptarë nga godinat e Qytetit Studenti për të strehuar në to refugjatët afganë.


Rama nuk harron të përsërisë se afganët janë si shqiptarët 30 vite më parë.


Lexo më tej: Rama: Ne ishim afganë që po i iknim ferrit tonë 

“Lidhja e strehimit paraprak të afganëve që janë si ne 30 vjet më parë, me gjoja nxjerrjen e studentëve nga konviktet është fabrikim i të njëjtës dorë që prej 30 vjetësh ka vulosur ngjarjet më të zeza e prodhuar shpifjet më të ulëta në këtë vend! Ajo dorë është #TurpiiShqiptarisë”, shkruan Rama në Twitter.

Disa ditë më parë studentëve në Tiranë u është kërkuar të lënë konviktet e Qytetit Studenti, për t’u zhvendosur nga godina nr.2 dhe nr.4, të cilat janë përcaktuar fillimisht për vendosjen e afganëve, në godina të tjera, për të paktën tre javë.

Erion Veliaj deklaroi se në tetor të gjitha godinat në Qytet Studenti do të jenë në dispozicion të studentëve. Sipas tij, afganët do të transportohen më pas në hotelet në bregdet, që në atë periudhë janë liruar edhe nga fluksi i turistëve.

Lexo më tej: Kaos, kundërthënie dhe gënjeshtra rreth refugjatëve afganë 

©Lapsi.al 

15 Comments

  1. Ne te sateme ty o legen i ridhjerjes., me emrin llapsi. Ti o fisqire ti rruash topet Berishes me gjthe ate qenin hajdut ne krye te qeverise hajdute e tradhetare. Berisha sà here ja kishte qejfi i jepte dajak ketij muti kur sillej rrugeve duke share te gjithe ata qe nuk e qasnin ne partite. Ky i juaji frikacak ka tete vjet ne qeverinine e po i ha “persheshin” Berishes edhe pse ka gjithe gjykaten ne thes. As per te vraret ne 21 janar qe premtoi se do zbulonte shkataret dhe ate nuk e beri. Vetem di te lehe kunder shqipareve si gore rrugesh, njesij si ti o llaps. Ky llum nuk ndjehet shqiptar dhe vdes qe te huajt ta ndajne si shqitar teper te avancer dhe shqiptaret nuk e meritoje nje si ky. Per fatin e tij te keq te huajt shqitar e quajne dje do ta quajne deri ne varr.

  2. Opo spo e e sulmojme fare pa atij i duhet vene trekendeshi sic ja vuri i jati Havzi Neles ne mes te Kukesit.

   Kush t’ja vej, ata qe “megjithese te dhjere, jane krenare qe jane Shqiptare dhe qe as buke as uje as drita s’duan po vetem shoku Edi te ju rroje sa malet?!

   Bej dhe ti si pidh kurve ketu se ju ka ardh dita.

 1. Po perse mo gomar i thinjur krahason SHQIPERIN me Avganistanin
  Po Shqiptaret Europian kan qen dhe jane por te pafityret eterit tuaj bolshevik e mbillen SHQIPERIN per 50 vite.

 2. Derrrrri me emrin lapsi i orës17:40 përveç lëpirjrs edhe mutin ia han Ramës ka ende derrrra që kan mbet nga plehu i koperativës

 3. Me rezulton qe shqipetaret e votuan me shumice votash, dhe kjo do me thene qe i dhane votat per te mbushur shqiperine (qe ky qelbesire urren) me skllever nga bangladeshi dhe afganistani..tani mbyllim gojen e i bejme rixha e te shikojme si do vazhdoje te vjedhe e shtype shqipetaret budallenj!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu