• |
ide | kryesore

Meghan Markle dhe Princ Harry ndihmojnë pupullin afgan

-Instant, Paparazzi, Slider

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë dhuruar së fundmi një shumë të konsiderueshme për shoqatën “Women to Afgan Women” .


Cifti janë shprehur se populli afgan tashmë ka nevojë për mbështetjen e të gjithëve pasi kombi i tyre është në rrezik.
 “Bota është më shumë e brishtë tani, jemi zemërthyer”, kishin shkruar në faqen sociale të shoqatës së tyre. ’Eshtë e thjeshtë të thuash që jemi të pafuqishëm, por ne mund të vëmë në jetë vlerat tona së bashku. Si fillim ju ftojmë të bashkoheni me ne, për të mbështetur një numër organizatash që bëjnë një punë shumë të vështirë’,-thuhej në deklaratën e Meghan dhe Harry.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu