• |
ide | kryesore

Mbretëresha e Anglisë i kërkon fanellën me autograf: Elisabeth II i jep një rekord të ri Cristiano Ronaldos

-Instant, Sport

Rikthimi i Cristiano Ronaldos te Manchester United ka bërë të lumtur edhe Mbretëreshën e Anglisë Elizabeth II, e entuziazmuar nga idea për të parë portugezin edhe njëherë në “Old Trafford” pas 12 vjetësh. Duhet të jetë kështu, sepse ndryshe nuk mund të kuptohet porosia e bërë, sic zbulon Sport Innovation Society, për 80 fanella të porositura për stafin e saj mbretëror. Nuk dihet ende lidhja që ka familja mbretërore me ekipin e United, pasi në Angli dihet që Mbretëresha dhe princi William bëjnë tifo për West Ham.Edhe këtu Ronaldo vendos një rekord, pas atij të mbrëmjes së djeshme kur kaloi Ali Daei, duke u bërë shënuesi më i mirë absolute me kombëtaret me 111 gola për Portugalinë, sepse Mbretëresha ka kërkuar që fanella e saj të nënshkruhet nga lojtari. Kështu, Ronaldo bëhet personi i parë në histori që i kërkohet një autograf nga Mbretëresha Elizabeth II.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.