• |
ide | kryesore

Covid-19 në Shqipëri / 410 raste të reja dhe pesë humbje jete në 24 orët e fundit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit e kanë humbur betejën me Covid-19 edhe pesë të infektuar, duke e çuar në 2548 numrin e viktimave që nga fillimi i pandemisë.


Sipas MSH, në këto 24 orë kanë rezultuar pozitivë 410 qytetarë, ndërsa janë shëruar 552 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 142,269.


Sa i përket situatës në spital, MSH thekson se “Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 195 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu