• |
ide | kryesore

Për herë të parë/ Berisha: E vërteta pse Rama më mundi në 2013-ën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

A e mund dot Edi Ramën nese vjen në krye të PD? Kësaj pyetje Sali Berisha iu përgjigj me optimizmin që tregon gjithmonë kur flet për garat me kundërshtarët e tij. Por në intervistën që dha në Syri Tv, Berisha pranoi për herë të parë disa nga shkaqet që humbi zgjedhjet në 2013-ën.


“Unë kam fituar disa zgjedhje me Ramën. Ai përpiqej me fushata negative pasi kishte marrë një nga këshilltarët më të fortë të fushatave negative. Dhe në 2005-ën edhe pse përballë ishte Nano ai frymëzonte spotet me 97-ën.


Në zgjedhjet e 2013-ës ai bëri një ndryshim. Aty ndikuan më së shumti 2 faktorë i pari lidhej me premtimet dhe i dyti me moshën.

Përsa i përket faktorit moshë, ka pasur një ndikim të vogël, por disa nga premtimet e tij, pasi ai bëri 63 të tilla, filluan të ngjisnin.

Shëndetësia falas, ngjiti. Ulja për ushqimet, zhdukja e listave. Faktori moshë ka pasur rolin e vet, por faktori premtim ishte më kryesori. Tani ia kanë pirë lëngun dhe nuk premton dot më asgjë” – tha Berisha. ©LAPSI.al

10 Comments

  1. Bastarda. Coje deri ne fund ligesin tende o shpellar qe ta shoh se cdo te thote “ne kete bote lahet cdo gje”. E gjitha fusha denigruese ndaj Bashes gjithe keto vite eshte bere nga servilat e tu per te thene qe nuk mbi ty. Bastard.

  2. Do me thene do riciklojme prape Salen per t’Ja kundervene Rames se Luli nuk ja del nderkohe e Meta eshte president. Me pak fjale une nuk dal me ne votime, me perzihet

    1. mos te te perzihet fare me lulin do jesh gjithmone ne opozite

      pas 2025 sdo kesh shans as te te perzihet. PD sdo ekzistoje

  3. Dosjet që i janë afruar Bashës nuk janë të panjohura nga ai. Nuk kanë të bëjnë me Soros dhe sorisianë, që po shfaqen nga fryma berishiste si një sekt që drejton gjithë botën. Nuk kanë të bëjnë as me Kosovën. Naivët mund të mendojnë se Berisha e shpëtoi Kosovën nga ndarja, ku desh e çoi politika amerikane. Kosovës nuk i ndryshon asnjë centimetër pikërisht nga Shtetet e Bashkuara e jo nga përrallat e politikës në Tiranë apo në Prishtinë.

  4. z sali ju e sollet bashen ,ate qe mbollet koreni sa per ramen e dinit cmoster ishte e dinit shume mire kishte menyra per ta ,,,,,,,,,,,,,, sa ishit ne pushtet,tani mos u qani,ne popull ,tani dilni ne pension koha mbaroi juaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu