• |
ide | kryesore

FOTO/ Si Putin përdori përkthyesen simpatike për të shpërqendruar Trump

-Instant, Arkiva, Lapsi Leaks

Një zyrtare e Shtëpisë së Bardhë pretendon se Vladimir Putin i bëri “një hile” Donald Trumpit në samitin e G20 më 2019.

Shefi i Kremlinit sipas saj, kishte marrë me vete një përkthyese shumë simpatike që të hutonte ish-presidentin amerikan.


Stephanie Grisham i bën këto pohime ne librin e saj të ri : “Do t’i përgjigjem tani pyetjes suaj, çfarë pashë tek Trumpi në Shtëpinë e Bardhë”.

Sipas saj, përkthyesja Daria Boyarskaya është shfaqur në shumë poza joshëse.

Vetë Grisham e përshkruan si një “brune mjaft tërheqëse, me flokë të gjatë, fytyrë të këndshme dhe një trup të mrekullueshëm”.

Ajo thotë se nuk ishte e vetmja që kishte dyshime se 36-vjeçarja ishte përzgjedhur nga Putini për t’i tërhequr vëmendjen Trumpit.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dimitri Peskov i hodhi poshtë të tilla pretendime.

“Përkthyesit sigurohen nga ministria e jashtme me kërkesë të administratës presidenciale; Putini vetë nuk është i përfshirë dhe nuk ka asnjë lidhje me këtë proces”, – deklaroi Peskov.

Kremlin denies Putin chose 'very attractive' interpreter for 2019 Trump  rally - USMAIL24 Get to know the stunning Russian translator Putin brought to Trump meeting Get to know the stunning Russian translator Putin brought to Trump meeting Kremlin denies Putin chose 'very attractive' interpreter for 2019 Trump  rally - USMAIL24Vladimir Putin brought 'attractive' translator along to G20 meeting with  Trump to 'distract him', new book claims - Digichat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu