• |
ide | kryesore

Mero Baze: Edhe Lulzim Basha iu bashkua betejës time kundër kriminelit Berisha

-Instant, Lajme, Të fundit

Prej disa ditësh Sali Berisha po sjell si provë të bashkëpunimit me Ramën të “pengut” të tij Lulzim Basha, faktin që shumë nga gazetarët dhe analistët pro Rama tani janë rreshtuar në mbrojtje të liderit demokrat. Pikërisht për këtë aludim që mëton të vërtetojë një lidhje okulte mes kryeministrit dhe kryeopozitarit, është përgjigjur me një editorial në gazetën Tema Mero Baze.


Ai ka bërë një historik të luftrave të tij me Berishën dhe aleancave që ka bërë për këtë qëllim duke argumentuar se ai nuk po mbështet Bashën, por është Basha që ka përqafuar idenë e tij: “Tani që Lulzim Basha ka ardhur tek pozicioni im, unë thjesht jam i gëzuar, dhe pse jo, mirënjohës. Të gjithë e kanë një ditë të tyre që e kuptojnë që Sali Berisha është një kriminel. Mund ta kuptojnë për arsye personale, politike, shtetërore apo ndërkombëtare, kjo ka pak rëndësi” ka shkruar Baze.


Ndonëse ajo që thotë gazetari është e vërtetë, pra që Basha u konformua me idenë se Berisha është një minues i demokracisë dhe hajdut i fondeve publike sipas DASH, formalisht lideri demokrat pretendon se ai nuk e ka përjashtuar por vetëm e ka pezulluar përkohësisht Sali Berishën.

©Lapsi.al

22 Comments

 1. PO MIRE O LAPSI PER KETE SURRAT KURVE KISHIM NEVOJE NE ?
  KY ESHTE FYTYRA E LIGESISE DHE EGJESE ME TE SHEMTUAR E NJE NJERIU .
  NESE DONII TE DINI TE VERTWETEN BENI GJITHÇKA KUNDER ASAJ QE THOTE KY PROSTITUTE E BIJ PROSTITUTE . PTUTUTUTUTUTUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

 2. SHKELZEN BERISHA E KA NE SHTRAT ARMINA MEVLANIT -KURSE YMER GELBAZA MASTUBON LIVE ME KOL SALLAKU SKYPE NE SKYPE thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA ME SHUME JA KONTROLLON RRJETET SOCIALE ARMINA MEVLANIT SE SA SHKELZEN BERISHA HAHAH

 3. Mero kaka edhe kur shkon rruges qelb dynjane ,i jap nje keshille Lylit qe kur te ulet me mero kaken ne tavoline ti qendroj 2 meter larg se fryma i vjen tmerresisht ere e qelbur ,i vje ere se ka ngrene shum mut duke filluar nga Saliu dhe deri te Ramuti tani se fundi po i ha mutin frrok cupit per shplarje po ha mutin e Lylit.Mero burre kurve dhe kurvi vet shikojani surratin qe e ka si bythe derri.

 4. Per ato qe i kujtohet Revista e sigurimit te shteti
  Fytyra e cfaqur ne ate revist spiunesh
  Ishte ete jatit te mero gelbazes
  sot eshte e te biri merhumi bazes

 5. Tani që Lulzim Basha ka ardhur tek pozicioni im, unë thjesht jam i gëzuar, dhe pse jo, mirënjohës. Të gjithë e kanë një ditë të tyre që e kuptojnë që Sali Berisha është një kriminel.

  Kjo shprehje e mero bazes tregon frikën që e ka kapluar se e ndjen që erdhi fundi i rilindjes.

 6. Mero plehu,edhe njeriu me i poshter ne kete toke ndjehet inferior nga ligesia jote,e pafund !!!
  Lulzimi eshte as edhe njemijta jote ne kete aspekt por jo se nuk eshte tip plehu!
  Berisha te tregoi rrugen kur u mundove te abuzoje me emrin e tij,doje te vidhje pasuri publike,dhe te dha udhet si monster qe je !
  Ligesia dhe ana e ndyre e pjeses njerezore ka nje emer : Mero Baze !

 7. Komemte me vend.
  Kjo eshte vrime e qelbur.
  Gjene me te bukur ka fytyren baxhellua.
  Baze baze mbeturine….
  “Gia ta baza” i thone greket!

 8. Mero eshte kellira me e qelbur qe ky vend ka lindur, eshte simboli i ligesise dhe spiunllekut. Ne vitin 2007 kur nuk mori nje tender shtypshkrimesh prej 1 milion dollaresh u leshua Berishes, dhe vazhdon qe atehere te lehe nonstop.

 9. Mero i lwpinte bythen Berishes me shapka plazhi kur doktori ishte ne presidenc.
  Edhe kur e kandidonte doktori per deputet mero ziu fytyre bythe i servilosej dhe lepinte bythen Berishes deri kur nuk i eci me tajvanin,fytyra tregon shpirtin e meros.

 10. ka ardh puna mero me lul bashen .. fundi i botes por aspak e cuditshme po te kuptosh se basha aeshte pjese e tepsise se rames

  edhe del gjekmarkaj salianji gridarja gaz kurvi flasin ne media….

 11. YMER GELBAZA E AKUZON EDI RAMEN PER INCEST NE FAMILJE-KURSE EDI RAMA PENG I EDI RAMES ME DOSJEN E GREG KRISTAQ RAMES thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA PUBLIKOJ DOSJEN KUR KRISTAQ RAMA JA PALLOJ GRUAN EDI RAMES DHE E SIOLLI NE JETE GREG KRISTAQ RAMEN

 12. Të gjithë e kanë një ditë të tyre që e kuptojnë që Sali Berisha është një kriminel. Mund ta kuptojnë për arsye personale, politike, shtetërore apo ndërkombëtare, kjo ka pak rëndësi. Rëndësi ka që Sali Berisha të izolohet dhe shqiptarët të kuptojnë që ai nuk është duke luftuar për demokraci, por për të përdorur demokratët shqiptarë si talibanë kundër SHBA.

 13. ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA ,YMERI U KAP DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT

 14. oooo kurv mashkull, po kur te vuri kandidat per deputet Berisha ty ateher ishte burre i mir, tani po i thua kriminel uuuuuu ta qifsha familjen.

 15. Berishën gjithmonë e karakterizuar ndershmëria dhe zbatimi i ligjit. Kjo gjë ka qënë pengesë për të gjithë lapangjozët që mendonin që do përfitonin në mënyrë të paligjshme,ndër ta dhe ki Merua. Dhe flasin tani në këtë formë kundër tij. Dhe tani kanë gjetur strehim te Rama!!!!

 16. Esht turpi me imadh te mereni me Gelbazen deri dje bente be se Berisha esht njeriu i duhur per Shqiperin dhe se i beri dhe liber me levdatat me te medha ndersa tani e ktheu pllaken gje qe se beson as miu, shum shpejt keni per te par qe te nxjerri liber kunder Edvin pordhes.

 17. YMER GELBAZA DHE FRROK CUPI KUR PO FUTEN NE LOKALE ,SHIKOJN GOCA TE BUKURA DHE ZAGARET PO FILLOJN PO MASTUBOJNE NE TOILETE thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA TR MARTOHET ME FRED PEZEN OSE ASTRIT PATOZIN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu