• |
ide | kryesore

Situatë kritike në hidrocentralin e Gramshit/ Mungesa e shirave ka bërë që pjesa fundore të thahet komplet

-Instant, Lajme, Të fundit

Situatë në hidrocentralin e Bënjës në Gramsh ka arritur një stad kritik. Thatësira thuajse ka transformuar pamjet e liqenit të Gramshit. Pjesa fundore e basenit të hidrocentralit të Banjës, ku gjurmët e ujit duken të largëta, duke ofruar një panoramë të trishtë. Moti i thatë dhe pa reshje ka çarë tokën.


Në këto kushte, vendi ynë është detyruar të blejë energji dhe në çmime rekord.


 

3 Comments

  1. Lajm i servirur nga qeveria per te justifikuar blerjen e energjise per te vjedhur ne tendera, per budallenj na marrin?! Pse hidrocentrali lokal i Banjes e mban Shqiperine?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.