• |
ide | kryesore

Dy reperët e njohur paditen pas tragjedisë në koncertin “Astroworld”

-Instant, Paparazzi, Slider

Reperët Travis Scott dhe Drake janë paditur për incidentin e ndodhur në Festivalin Astroworld.


Sipas  ‘The Daily Mail’, padia është ngritur në emër të pjesëmarrësit të koncertit Kristian Paredes, 23 vjeç, nga Austin, Teksas. Paredes thuhet se ka paraqitur ankesën duke kërkuar më shumë se një milion dollarë dëmshpërblim pasi dy reperët dyshohet se “nxitën turmën” ku ai u plagos.Në një konferencë për shtyp , kryebashkiaku i Huston, Sylvester Turner konfirmoi se ndërsa mosha e një prej të vdekurve mbetet akoma e panjohur, viktimat e tjera ishin 14, 16, 21, 21, 23, 23 dhe 27 vjeç.


 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.