• |
ide | kryesore

Dëshmia tronditëse/ Klodian Çalamani e vrau Mateon për të fshehur një ngjarje familjare

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një dëshmitare ka hedhur dyshime të forta mbi motivet e vrasjes së 8-vjeçarit të mitur Mateo Vasiu, nga 38-vjeçari Klodian Çalamani në fshatin Gracelli të Fierit.


Duke folur për emisionin “Me Zemër të Hapur” në “News 24” dëshmitarja tha se në këtë ngjarje është e përfshirë një femër. Madje ajo kërkoi që të merren shenjat e gishtave të të gjithë familjarëve pasi sipas saj, një person tjetër shumë i ngushtë është i përfshirë.


Sipas dëshmitares 8-vjeçari i mitur ka qenë dëshmitar i një ngjarje dhe kjo i ka marrë vogëlushit jetën.

“Nuk është vetëm Klodiani në këtë mes, por edhe një femër. Tezja e Mateos ka telefonuar vetë një person para dy ditësh dhe ajo e di këtë. Pra të merren shenjat e gishtave, qoftë te nusja e xhaxhait qoftë edhe një person tjetër shumë i ngushtë. Për atë që ka bërë Klodiani ai duhet të varet. Por nëse do të ishte vrasës ai do të kishte vrarë fëmijë me kohë. Ku e dinte nëna që vëllai ishte sëmurë, ku i dinte nëna këto biseda…Unë mendoj që Mateo ka parë diçka, ai donte të thoshte një sekret tek xhaxhi dhe tezja. Mateo është dëshmitar i një ngjarje”, ka thënë ajo.

Ky version u mbështet edhe nga tezja e Mateos. “Jam dakord me dëshmitaren. Mateo ka qenë dëshmitar i një ngjarje. Përse u akuzohet motra ime. Kam parë në media që fajtore është Florinda. Të dalë e vërteta. Motra ime ishte në punë, kush është ajo nënë që vret fëmijën e saj”, ka thënë më tej tezja e 8-vjeçarit.

1 Comment

 1. Hi

  My name is Basil and I’m the business development manager at Creative Bear Tech.

  I have found lapsi.al on Facebook

  We provide off-the-shelf B2B marketing lists with business contact details for over 400 industries.

  I thought that lapsi.al may find this beneficial.

  To learn more about the sales leads and view some samples, please find us on Google:

  Creative Bear Tech B2B Sales Leads

  Best regards
  Basil Hoadley
  Germany, BW, Rutesheim, 71277, Kurfurstenstra?E 96, 07152 85 68 23

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu