• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta aktori Bernard Holley

-Instant, Paparazzi, Slider

Bernard Holley, i njohur më shumë për paraqitjen në “Z-cars” dhe “Doctor Who”, ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare.


Lajmi është bërë i ditur nga familja e tij në një konfirmim të bërë në rrjetet sociale.Aktori ka qenë më i popullarizuar në vitet 1960 dhe 1970 në rolin e Pc Newcombe, në plot 277 episode. Ai gjithashtu luajti në dy role të ndara në “Doctor Who”, si Peter Haydon në “The Tomb Of the Cybermen” në 1967 dhe në “The Claws of Axos” në 1971. Reagimet për vdekjen e aktorit ishin të shumta, në mesin e tyre një të tillë e bëri edhe aktori Toby Hadoke.


I njëjti tha se Bernard ishte ‘një aktor, thjeshtësia e të cilit e bënte aktrimin të dukej më i lehtë se sa është”.

v

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu