• |
ide | kryesore

Princi William rrëfen vështirësitë gjatë punës së tij si pilot i Ambulancës Ajrore

-Instant, Paparazzi, Slider

Princ William ka folur së fundmi për punën e tij  si pilot i Ambulancës Ajrore të Anglisë Lindore.


Gjatë një interviste, Princi  tregoi se ka kaluar shumë vështirësi , por  luftoi se si të përpunonte përvojat e tij në shtëpi.”Unë shpesh mendoj për kohën time kur punoja për Ambulancën Ajrore të Anglisë Lindore. Më kujtohet presioni i pjesëmarrjes në thirrjet në kushtet më stresuese, ndonjëherë me përfundime tragjike.Mbaj mend ndjenjën e solidaritetit me ekipin tim, duke u bashkuar për të bërë më të mirën që mundëm dhe duke ndarë peshën e përgjegjësisë. Mbaj mend gjithashtu se u ktheva në shtëpi me streset dhe sforcimet e ditës që më rëndonin mendjen dhe doja të shmangia ngarkimin e familjes sime me atë që kisha parë”, u shpreh ai. Gjithashtu ,William së bashku me  Komisioneren e Policisë së Met, Cressida Dick dhe Sekretarin e Shëndetit dhe Kujdesit Social Sajid Javid zbuluan shërbimin “Blue Light Together” për urgjencën. “Blue Light Together” përfshin informacione dhe këshilla të specializuara për të ndihmuar urgjencën me shëndetin mendor, histori të jetës reale dhe këshilla nga personeli në shërbim, dhe udhëzues për punëdhënësit në mënyrë që ata të mund të mbështesin mirëqenien e njerëzve të tyre.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.