• |
ide | kryesore

Basha reagon pas “Foltores” në Tropojë: Asnjë trillim dhe mashtrim nuk i’a zgjidh hallin Sali Berishës, beteja e tij është për interesa personale

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar pas “Foltores” së Berishës në Tropojë. Ai thotë se ish-kryeministri është në këtë betejë për hallet personale, jo për hallin e demokratëve.


“Sali Berisha e di që demokratët po konfirmojnë pjesëmarrjen në Kuvend dhe përhap lajme të rreme, duke dashur t’i poshtërojë ata. Demokratët do të vijnë në Kuvend më 18 Dhjetor sepse duan bashkimin jo përçarjen, duan fitoren, jo izolimin e PD. Asnjë trillim dhe mashtrim nuk i’a zgjidh hallin Sali Berishës, sepse beteja e tij është për interesa personale, jo për demokratët”, shkruan Basha në Twitter.


18 Comments

 1. Je per turp.
  Je i pashprese.
  Je pleher e ramut sorres.
  Merr turr nga maja e malit..,
  Dhe hajde na e thyej me marrsh indietro.
  Ptuuuuu bushterr e shiture.

 2. Budalla je ti apo ben vete o lulush ?!
  Cilet demokrate vijne te ti ?!Nuk te vjen ndopak turp apo snuk nga ajo ane ?!
  Kalo ne qeveri e te degjenerojme bashke me edvin ramen ?
  Nuk ke sy per te pare,veshe per te degjuar ?!
  Jep doreheqjen legen !Nuk e ben se nuk je i lire,je Peng plehre !

 3. I vetmi person qe ka problem personal je ti,mjeran !
  Je vetem dhe ben si Ali Kimiku i Sadamit qe thoshte se po mposhtinin Aleancen e USA dhe Natos,ku 25 klm larg Bagdadit ishin forcat perendimore !!!
  Do vijne demokratet te une,ti je hiç ,asgje !

 4. O Lule, 1/2 dhe 2/2= ti duhet te kishe ikur vete nga ai post apo te te kishin heque me kohe. Gjithsesi, me mire vone se kurre qe po te qerojne o rob pa shtylle kurrizore.

  1. Je gabim o baxhelle patronazhiste. Fundi i merituar per nje aneks opozite te Alex Sorrosit o sufllaqe. Opozites do ja degjosh krismen shpejt o pleher kur ti meret fryma Ramazanit ne konferencat per shtyp pas 11 Dhjetorit.

   1. Nese ky Plani i sales do funksionoj,qe nga rama,basha,Duma edhe sufllaqexhinjte e bodrumeve te ekspozites do veshin fustanet e do te marin malet drejt greqise.

 5. Tek 2/2 eshte kthy nga krahu tjeter luli, dhe hajt gjume te amel. Do kete thon me vete e shkaterrova salen me 2 gisht tweet.

 6. s’ka ku te shkoje rrota e karit vucidolit ,vetem ne burg Lyl Suma nuk do vuaj me nga hieja e agjentit serb salih Ram Berisha,po kurre nuk do fitoje zgjedhje sa te jete Edi Rama

  1. O sufllaqe analfabet,ha dhe noj dite sufllaqe me leket tona i robqir ha. Do hash hajdarin bythes bashke me Paulinin shpejt i kucke e vogel.

 7. po a nuk do te arrestohet Saliu 3 dite perpara dates 11 . Frrok Cupi (muti) dhe Taku (plehu) shprehen te sigurte per kete. Te presim daten tete.Pershendetje nga Tropoja.

  1. Nuk ia mba askujt, se e dijnë mirë që po të guxojnë ta bëjnë, për 24 orë edvini do të kërkojë strehim politik në Beograd.

 8. Durim o Lul , I duruari i fituari . Ti që munde si asnjë tjetër Edi Ramën sigurisht që do mundësh dhe Sali Berishën. Lëri se çthotë Saliu , i bën të gjitha për presion,nat e nga frika e humbjes .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu