• |
ide | kryesore

A rrezikon edhe ai non grata/ Meta ashpërson gjuhën: Palo ambasadat…

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Republikës Ilir Meta është pyetur mbi aludimet e bëra nga kryetari i PD-së Lulzim Basha se edhe ai mund të shpallet “non grata” nga SHBA. Por kreu i shtetit ka ashpërsuar sërish gjuhën se nuk mund ta shantazhojnë.

“Nëse ka ndonjë palo ambasadë që ka zgjedhur ndonjë palo politikan për t’i dhënë mesazhe Ilir Metës, ju them që Ilir Metën këtu do ta kenë. Kush ka ndonjë mesazh për Ilir Metën, le t’ja thotë vetë sepse do marrë përgjigjen që meriton.


Kush zgjedh “Krye-memexhiun” ose “Gruan e Bilalit” per t’i dhënë mesazhe Ilir Metës gabon shumë rëndë. Unë kam një axhendë dhe kam vetëm një atdhe.

Kush guxon të preke territorin shqiptar dhe të cenojë sovranitetin tonë ta ketë të qarte se do me ketë mua përballë! Këtu do me kenë te gjithë. Por asnjë nuk thotë dot qe Ilir Meta na gënjeu. Kjo është krenaria ime: Qe unë nuk kam gënjyer asnjë!” – tha Meta në Syri Tv. ©LAPSI.al

17 Comments

 1. Like like.
  Qetsou plako.
  Saliu duhej te bente gjemen kur u kape me presh ne dore.
  Te mbrojti beri gabim…
  Dhe tani ju ka marre perpara ramkurvi te gjitheve.
  Me pake fjale kurva e gjate e tiranes …rropqiri i spirokurv kolekes dhe kristaq perdhunuesit…gruaja e bilalit po u bene zbooor.

 2. Kur ben te fortin edhe lepuri, po i o injorant kush po te pjerdh ty, ty as te lloogarit me asnje. Na hapni barku kurfilloni beni edhe patriotino si berisha qe e pranoi me ne fund me gojen e vet qe i shitur nafte serbis ne kohe e luftes se kosoves, me nje preteks sa mostruoz edhe palacollek( ngeleshin toka e kosoves pa punuar, nderkohen e toka e kosoves punohej me kùfomat dhe gjakun e tyre). Mos u hidh perpjet si gjel se ta ka fut edhe moma.

 3. Ju palaco, kllona qe kur ju duhet e perdorni flamurin e usa, tani dilni si plakat e keqija dhe sdini cfare te nxirni nga ajo hale qe keni per goje. Nje buburrec si ty quan ambasaden e shba-se palo ambasade. Po kush je ti o cope mishi, o i pabese, ty faktor politik te beri ky krimineli nongrada , se ti do ishe harruar me kohe. Ne presidence te vuri i gjati per te shpartaĺluar ate palaco particke, dhe te ka degjeneruar mire.
  Prit radhen se nuk e ke re larg se di e shohesh ate palo ambasade.

  1. Ambasada Amerikane eshte nje cerdhe hal;esh dhe pedofilash. Meta eshte njemije here me i mire se p[edofili drogaxhi Biden

  2. Ca shkruan o kellire.e hengre sufllaqin o te ngecte ne fyt.aleat me serbin,me fusin,kinezin,sorrosin.yt felliqesira!

 4. Ti, mund te quhesh “njeri me shume fat”sepse je personi i gabuar i gjendur gjithmone, ne kohen dhe ne vendin e duhur!
  Sa i perket, fjales e burrerise, te njohim, ata qe te vune ne krye te trapezit, nga 2005 e tutje i hodhe tej, tani te te rrojne; Llarat, Kerpacet, Mehmetajt, Polenat, Karrigjergjovicet dhe Kija e 21-shit, aty dhe ne cdo post deri me tani, te coi vota e atyre qe i “hodhe”, o shtangist kokekatrube, pa votat e tyre je ashtu sic je vertet ASKUSHI, je ZERO. Besoj se do te kesh kohe te mjaftueshme qe te reflektosh ne Rrec te Ri (burg)!

 5. ore a mund te me thoni ju qe shani liken , mos ju ka shkerllyer mamane amerika qe e keni kaq xhan, vafshi ne halene e gomereve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu