• |
ide | kryesore

Ironia e Arbër Zaimit: Pse Veliaj përsërit fjalën “testikuj” gjithë ditën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Aktivisti i Lëvizjës Vetëvendosje në Tiranë, Arbër Zaimi ka ironizuar pas publikimit të audio-regjistrimit të kryebashkiakut Erion Veliaj dhe fjalorit të tij.


“Një politikan, fjalën që përsërit më shumë, moton e vet, e ka programatike. Dmth. përsërit më shpesh fjalën “zhvillim”, nëse mendon se vendi ka mbetur pas ekonomikisht apo teknologjikisht.


Përsërit fjalën “drejtësi”, ai që mendon se vendit e shoqërisë së tij i duhet më shumë nga kjo. Kështu edhe fjalët liri, demokraci, rend, barazi, integrim, mirëqenie, në diskursin e ndonjë politikani.

Ndërsa, nga ç’morëm vesh sot prej mediave, në diskursin politik të kryetarit Erion të Tiranës, vendin kryesor e zënë testikujt. Si duket ai mendon se mungojnë, janë të rralla, dëshiron shumë më shumë të tilla në shoqërinë ku jeton…” – shkruan Zaimi në Facebook. ©LAPSI.al


5 Comments

  1. Dhe Arberi e njeh mire si bashkeluftar i hershem i betejave te testikujve qe drejtoheshin nga Lali Eri. Ka dhe nje shkrimi pak te hershem dhe komplet bizarr te nje tjeter bashkeluftetari, Andi Kananajt, ku cilesia dhe funksionaliteti i testikujve perdoren si mjete heuristike ne vete-perceptimin kritik te levizjes mjaftiste. Pretendimi i Andit eshte qe Mjafti e ka tejkaluar kompleksin e testikujve por tani na u be e qarte qe kjo nuk eshte e vertete. I pari i pejretshem i levizjes, funksionalitetin e testikujve e ka dimension kryesor te nderveprimit politik.
    Fantazine e 40 burrave qe bejne shurren njekohesisht ne te njejtin vend shpresojme t’ja realizojme shume shpejt. Te gjithe e dime vendin ku ajo eshte plotesisht e realizueshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.