• |
ide | kryesore

Erion Braçe i numëron gjithë të zezat qeverisë në shesh: Kemi një regjim fiskal që nuk e do fshatin, mos prisni të qëndrojnë të rinjtë këtu

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit


Porosinë e Edi Ramës për të qenë kritikë në Kongres, nga të parët që e vuri në zbatim ishte Erion Brace. Në një panel ku flitej për bujqësinë dhe zhvillimin rural, ai ia numëroi të gjitha të zezat qeverisë së tij, në të cilën deri para disa muajsh ka qenë zv.kryeministër.

“Regjim fiskal kaotik dhe rritës të kostove. Sot që flasim kemi një regjim fiskal që nuk e do fshatin. Ky regjim nuk iu jep mundësi fermerëve jo vetëm të prodhojnë, por të rrisin vlerën e shtuar”, tha Brace.

Gjatë fjalës së tij deputeti Arben Pullumbi i kërkoi atij ta ndërpriste fjalën për t’iu lënë radhë të tjerëve, por Brace nuk ndalonte. Më tej ai tha se në këto kushte mos prisni që të rinjtë të qëndrojnë në fshat e të merren me bujqësi. Kjo nuk është hera e parë në fakt që Brace mban një qëndrim kritik ndaj qeverisë, sidomos për cështje të bujqësisë dhe zhvillimit rural. ©LAPSI.al 

 


6 Comments

 1. SHoku i nderuar i Partise dhe militant i oreve te para paska bere nje autokritike te shendoshe!
  RRofte uniteti Parti-Popull!

  ……o morra bolshevike bastarde te Popovic-Mugoshes!

 2. A po nuk erdhi edhe nje here ne pushtet braçe dhe ta shihni ju . ne opozite e shte e thjeshte te kundershtosh .
  Apo eshte ne pushtet ky vllai binjak i karit?

 3. Lidhe konen o ramëshurra.
  Lidhe e hidhi nje kockë të lepije.
  Haremi duhet të jetë obedient.
  Kokën poshtë dhe bithen lart në ajer.
  Pozicion i kooperativisteve të perdhunuara.

 4. Armiqësia e Berishës ndaj shtypit të lirë dhe parimeve të qeverisjes demokratike në Shqipëri janë krahasur nga studies të Universitetit të Harvardit me atë të Slobodan Milosevic-it në Serbi, të Jean Bertrand Aristide-s në Haiti, të Mahathir Mohammad-it në Malajzi, të Alberto Fujimori-t në Peru, të Leonid Kravchuk-ut dhe Leonid Kuchman-it në Ukrainë etj.Ketu ka zera kunder,por ne stanin e Trustit te Geshtenjave i udhehequr nga krimineli salih karaxhic berisha po fole as varr nuk keni o shpellkare

 5. I pa emer I 13,50 per Berishen na i the me ke krahasohet( megjithe se nuk eshte vendi) por per te dashurin tend Rama nuk na thua me ke do e krahasosh, Aman se ne maloket nuk na ze gjumi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *