• |
ide | kryesore

Grimes nxjerr në ankand aksesorët e saj për të ndihmuar Ukrainën

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarjaa Grimes ka zbuluar së fundmi se do të nxjerrë në ankand dy nga aksesorët e saj nga “Met Gala 2021” për të përfituar familjet BIPOC (me ngjyrë dhe indigjenë) në Ukrainë.

“Unë po nxjerr në ankand aksesorët nga Met vitin e kaluar për të mbledhur para për të ndihmuar në largimin e familjeve të BIPOC nga Ukraina pasi ata kanë probleme me daljen në kufi,” ndau ajo në një postim në Instagram më 16 maj, duke shtuar se ankandi i zhvilluar në Galerinë HVW8 të Los Anxhelosit përfshin “punimet e 50 artistëve të shquar që synojnë të mbështesin Reagimin e Emergjencave dhe familjet BIPOC brenda dhe jashtë Ukrainës”.


Duke shpjeguar se çdo pjesë në ankand “ofron një interpretim unik të temës “rezistenca”, Grimes dhuroi një palë pranga të çuditshme, të dizajnuara nga Romantic Elf Jewelry.

Pamja e saj  cila u frymëzua nga klasikja e kultit të vitit 1984 “Dune” (dhe xhirimi pasues i vitit 2021) bazuar në romanin e Frank Herbert – përfshinte gjithashtu një kopje të shpatës mesjetare të ripërdorur nga një Colt AR-15A3. Arma, megjithatë, nuk është në ankand, pasi ajo është “një pjesë e përhershme” e koleksionit të Muzeut Metropolitan të Artit.

Të gjitha të ardhurat nga ankandi do të shkojnë për organizatat jofitimprurëse Diaspora Relief dhe Razom për Ukrainën, të cilat do t’i përdorin fondet për të siguruar ushqim, strehim dhe mbështetje për evakuimin e atyre që kanë nevojë, shpjegoi këngëtarja e “Genesis”. Ankandi do të fillojë të mbyllet më 26 maj.

Grimes e cila ka dy fëmijë me Elon Musk  është vetëm një nga shumë të famshëm që ka bërë përpjekje për të ndihmuar Ukrainën në mes të pushtimit të Rusisë. Në mars, Ashton Kutcher dhe Mila Kunis shpërndanë një video në Instagram për të njoftuar se kanë arritur qëllimin e tyre për të mbledhur 30 milionë dollarë për të ndihmuar vendin evropian.Në të njëjtin muaj, Johnny Bananas i MTV’s The Challenge të udhëhequr nga fondacioni i refugjatëve Humanosh, shpërndanë furnizime mjekësore dhe të tjera për njerëzit në Ukrainë./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.