• |
ide | kryesore

VIDEO/ Policia nxjerr pamjet e aksionit “Plumbi i artë” pas rrëfimit të Dumanit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Publikohen pamjet e operacionit “Plumbi i artë” i finalizuar nga Policia e Shtetit pak ditë më parë pas dëshmive të Nuredin Dumanit dhe “ushtarit” të tij Henrik Hoxhaj.

Në pamjet e publikuara nga Policia e Shtetit në bilancin e një jave duken punonjësit e policisë dhe forcat RENEA që kryejnë kontrolle në ambiente të ndryshme si dhe momenti i shoqërimit të një prej personave të arrestuar në kuadër të këtij operacioni.


“Policia thekson se operacioni është ende në vijim e sipër. “Operacioni policor i koduar “Golden bullet” u zhvillua për goditjen e grupeve kriminale që vepronin në fushën e krimeve të rënda ndaj personit, në kuadër të të cilit, deri tani, janë ekzekutuar 18 masa sigurie dhe janë sekuestruar 3 armë zjarri (konkretisht 2 kallashnikovë dhe 1 pistoletë), 2 antiplumb si ato që përdor Policia e Shtetit, municion luftarak, rreth 17 mijë euro, aparate celulare, fatura bankare, automjete dhe sende të tjera të përfituara nga veprimtaria kriminale. Operacioni është në vijim”, – thuhet në njoftimin e policisë.

Në video janë për herë të parë edhe pamjet e 59 kg kokainë të kapur në portin e Durrësit. ©LAPSI.al

5 Comments

  1. bravo policia i mer ne mbrojtje dhe familiaret e ketyre krimineleve po por personat qe kane ekzekutuar keta kriminele nuk kane me pergjegjesi opo do dalin dhe nga burku . keta duhet ti torturosh si kanetorturuar keta gruan e avokatit nenet e te vrareve etj

    1. PO pse o miu, ty asnjegje ste pelqen rendesi ka kryekrimineli Sala, ik o bytheqire mos bej te zgjuarin qe shane per cdogje se Sala nuk vjen kurre ne pushtet, ose PD-ja se te jete ky kelyshi serbise Sala

  2. O agron polic qelbesira nuk me plas per salen se nuk e kam baba. Po ti si komunist kurve do jesh perhere me maskarenjte e pushtetit. Fshatar hale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.