• |
ide | kryesore

FOTO/ Putin sërish në siklet në një dalje publike

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Vladimir Putin u shfaq i grimuar në një fjalim që mbajti në Forumin Ekonomik të Shën Petersburgut. Megjithatë ekspertët e gjuhës së shenjave vunë re se ai shfaqte shenja shqetësimi, djersitej dhe ishte edhe më i fryrë në fytyrë.


Putin dukej se nuk ndihej rehat duke lëvizur vazhdimisht në ndenjësen e tij dhe duke lëvizur këmbë e duar. Ai ishte ulur në pozicionin e shtrirë në karrigen e tij, por shpesh merrte kënde të çuditshme. Ai vazhdimisht rrotullohej dhe lëvizte të dyja këmbët thuajse përpëlitej.


Udhëheqësi rus u shfaq gjithashtu me fytyrën e tij tashmë karakteristike, por mjaft të fryrë.

Thashethemet shëndetësore vazhdojnë të qarkullojnë rreth tij pasi raportet e pakonfirmuara sugjerojnë se ai mund të jetë duke iu nënshtruar trajtimit kundër kancerit apo edhe duke vuajtur nga sëmundja e Parkinsonit.

Secila prej paraqitjeve publike të Putinit tani po analizohet pasi lideri rus mbush 70 vjeç në tetor.
Zyrtarët e Kremlinit vazhdimisht mohojnë se ka ndonjë gjë që nuk shkon në shëndetin e tij.

Megjithatë, pavarësisht spekulimeve, ai u shfaq në skenë dhe foli për disa orë duke hequr dorë nga disa raporte se ai tani mund të bëjë vetëm paraqitje shumë të shkurtra publike.

Putin u pa me këmbët e tij të mbuluara me një batanije të trashë në një paradë dhe dukej se dridhej në mënyrë të pakontrolluar gjatë një takimi me diktatorin bjellorus, Alexander Lukashenko.

Putin mbrojti sërish sulmin rus ndaj Ukrainës dhe pretendoi se pushtimi nuk ishte shkaku i problemeve ekonomike globale dhe për këtë fajësoi Perëndimin. ©LAPSI.al

Putin shifted in his seat during his appearance at the Economic ForumAt times he appear to be grimacing as he listened to other speakers And he twitched and flexed his feet throughout as he was on stage for several hours Crowds gather near a screen showing a red-faced Vladimir Putin

8 Comments

  1. Vallahi me këtë administratë bideje të shpifet amerika me trump e me gjithëçka.

   Se putin eshte 69 vjec dhe lajmet, Jo po dridhet jo po rri shtrembër jo po nuk i ngrihet !!

   Ndërkohë bideja takon njeriun e padukshëm, ja jep dorën askushit , dhe është 80 vjeç

   E kanë çpif fare me lajme kari

 1. KONKURENCA INTERESIT PADYSHIM SJELL PER.BYSJE CMIM.PER TE GJITH PERGJEGJSI LLOGARI.KESAJ SI SHPETOJM DOT ASNJE NUK JEMI PA PERGJEGJSI NE KETE BOT.

 2. Problemi eshte qe Putin s,po pjerdh asnji.
  BE – ja i duket komplet e deshtuar. Putin po ndryshon boten , por halli shqiperise si do shkoje ??? Kur dihet qe ne udhehiqemi nga aventurier, nga karagjoza, qe vetem te vjedhin dine

 3. O i paemër.Sot jam shumë dakord me Ju.I qajnë hallin kalorësit se i varen këmbët 😂😂😂😂

 4. Kur Rama u hoqi pensionisteve 3.000 lekshin e rezistences sociale dhe ne buxhet ka futur mbi 400 miljon Euro nga rritja e cmimeve, imagjinoni se cfare e pret kete popull sidomos pensionistet ne nje situate me te veshtire. Mos harroni qe mbi 400 mije vota i merr nga pensionistet, qe e sjell ne pushtet z. Rama dhe Ai u a shperblen duke u vrare jeten , nuk u jep as nje kafe. Mosmirenjohes, gjakpires. Me mire jeton nje Mace e Mones se nje pensionist.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.