• |
ide | kryesore

Aksident me 5 të plagosur në Shëngjin, shoferët bëjnë testin e alkoolit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

5 persona kanë mbetur të plagosur nga një aksident i rëndë në aksin Shëngjin-Lezhë. Përplasja ka ndodhur pranë lagjes Xhenjo dhe dy makinat janë goditur ‘kokë më kokë’ me njëra-tjetrën. Shkak i aksidentit mendohet të ketë qenë parakalimi i gabuar i njërës prej makinave. Për këtë arsye dy shoferëve u është bërë edhe testi i alkoolit.


Në këtë aksident janë përfshirë dy makina: një “Benz” dhe një “Skodra”. 2 nga të plagosurit kanë qenë në makinën tip “Benz” ndërsa 3 të tjerë në makinën “Skoda”. Fatmirësisht të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën. Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *