• |
ide | kryesore

Kim K reagon ndaj akuzave për dëmtimin e fustanit të Marlyn Monroe

-Instant, Paparazzi, Slider

Kim Kardashian ka folur për herë të parë për polemikat e saj për veshjen e Marilyn Monroe.


Kim u bë temë kryesore e tapetit të kuq të Met Gala 2022 kur humbi gati 20 kilogramë për t’u përshtatur me fustanin ikonik që Monroe veshi në vitin 1962 për t’i kënduar “Happy Birthday” presidentit të atëhershëm John F. Kenedi.Ndërsa pati shumë debate nëse sipërmarrësja duhej të ishte lejuar apo jo ta visht- madje edhe stilisti Bob Mackie që e dënoi vendimin – fansat e ikonës së Hollivudit ishin të acaruar kur dyshuan se ishte bërë dëm i vërtetë tek veshja delikate.

Muzeu, The Ripley’s Believe It or Not!!  i cili bleu fustanin në ankand për gati 5 milionë dollarë lëshoi ​​një deklaratë të enjten duke mohuar se fustani ishte dëmtuar gjatë daljes në Met Gala të Kardashian – dhe themeluesja e Skims u shfaq në emisionin “Today” të martën për të mbrojtur veten.

“Ne vazhdojmë të shohim gjëra të tilla si, ‘fustani është i shkatërruar’… E gjithë kjo nuk është e vërtetë?” Pyeti Hoda Kotb.

“Jo,” u përgjigj Kardashian. Patëm shumë kujdes me fustanin.”

“Ishte një proces i tillë,”shtoiajo. “Unë u paraqita në tapetin e kuq me një mantel dhe pantofla, dhe vesha fustanin në fund të tapetit, pastaj ngjita shkallët… Ndoshta e kisha veshur për 3 minuta, 4 minuta.”

Unë e respektoj Monroe, e kuptoj se sa shumë do të thotë kjo veshje për historinë amerikane. Dhe me temën [e Met Gala], mendova, “Çfarë ka më amerikane se Marilyn Monroe që i këndon Presidentit të Shteteve të Bashkuara?””

Kardashin foli edhe për humbjen e saj të diskutueshme të peshës për këtë ngjarje, duke thënë: “Unë e shikoja atë si një rol. Dhe doja shumë ta vishja këtë fustan. Ishte vërtet e rëndësishme për mua.Në fakt më mësoi shumë për stilin e jetës dhe shëndetin tim. Dhe që atëherë, më pas, vazhdova të haja vërtet shëndetshëm. Kam më shumë energji se kurrë. Kam hequr kaq shumë sheqer. Po haja shumë ushqime të padëshiruara… Thjesht ndryshova plotësisht stilin tim të jetesës.”/Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *