• |
ide | kryesore

Meghan Markle reagon pas padisë nga motra e saj

-Instant, Paparazzi, Slider

Eghan Markle dëshiron që “çështja e shpifjes” e gjysmëmotrës së saj të ndalojë dhe po kërkon që ajo të mbulojë tarifat e avokatëve të saj.


Në dokumentet gjyqësore të marra nga Page Six, Dukesha e Sussex-it, paraqiti kërkesën për të hedhur poshtë padinë e Samantha Markle që rrjedh nga intervista e familjes mbretërore në mars 2021 me Oprah Winfrey, gjatë së cilës Samantha pretendoi se Meghan gënjeu si për edukimin e saj ashtu edhe për marrëdhënien e tyre.


Sipas avokatëve të Meghan, ankesa e Samantës “nuk ka vend në këtë gjykatë apo në ndonjë gjykatë tjetër”, sepse ata mendojnë se ajo po i kërkon gjykatës të vendosë nëse ajo dhe Meghan “kanë qenë ndonjëherë afër”,  dhe nëse ndjenjat e saj se ajo ‘u rrit si fëmijë i vetëm’ janë ‘të vërteta’ apo të rreme’.

“Ne nuk i detyrojmë juritë të vendosin nëse dy njerëz janë ‘të afërt’, ose nëse njëri ndihet me të vërtetë se ata ‘u rritën si fëmijë i vetëm'”, thuhet në dokumente. “Gjykatat nuk janë të pajisura për të gjykuar legjitimitetin e ndjenjave të një personi për fëmijërinë dhe marrëdhëniet e tyre. As nuk duhet të jenë.”Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.