• |
ide | kryesore

Amber Heard, në telashe ligjore

-Instant, Paparazzi, Slider

Amber Heard mund të përballet me një tjetër betejë ligjore në Australi pasi humbi gjyqin për shpifje kundër ish-bashkëshortit Johnny Depp në fillim të këtij muaji.


Ajo është subjekt i një hetimi ‘të vazhdueshëm’ për dëshmi të rreme në lidhje me procedurat gjyqësore që rrjedhin nga vizita e saj famëkeqe në Queensland me Depp në 2015.


Çifti, i cili ishte në vend ndërsa Depp filmonte Pirates of the Caribbean 5, theu ligjet strikte të karantinës dhe biosigurisë së Australisë duke dështuar të deklaronin qentë e tyre Yorkshire, Pistol dhe Boo, pasi fluturuan nga SHBA.

Aktorja e Aquaman u akuzua për dy akuza për importim të paligjshëm të kafshëve në korrik të atij viti, por çështja u mbyll kur ajo u deklarua fajtore në një gjykatë në Gold Coast në prill 2016 për falsifikimin e dokumenteve të udhëtimit.Departamenti Australian i Bujqësisë, Ujit dhe Mjedisit tha të martën se po “hetonte pretendimet për dëshmi të rreme nga zonja Heard gjatë proceseve gjyqësore për importimin e paligjshëm të dy qenve [të saj] në Australi në vitin 2015”.

Në kohën e pranimit të fajësisë në vitin 2016, Heard dhe Depp gjithashtu regjistruan një kërkim faljeje në video, në të cilën ajo shprehu pendim për veprimet e saj.Pamjet u tallën gjerësisht në mediat sociale me disa fansa që thanë se çifti dukej sikur ishin rrëmbyer dhe mbajtur për shpërblim.

Heard duhet t’i paguajë gjithashtu aktorit 10.35 milionë dollarë pasi një gjykatë e Virxhinias zbuloi se ajo shpifi duke e përshkruar veten si viktimë e abuzimit në familje në një artikull qëshkroi.

Urdhri ishte një formalitet pasi juria shpalli vendimin e saj më 1 qershor, kryesisht duke u mbështetur në Depp pas një gjyqi të bujshëm gjashtë-javor, në të cilin çifti zbuloi detaje të çuditshme të martesës së tyre të shkurtër që u ndoqën nga afër në mediat sociale./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.